eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Zdravotní

Testování hepatitidy typu C v káčku - bakalářská práce

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

 

 

Bakalářka ohledně testování na "Céčko" na káčku v Olomouci od jeho vedoucí Lucky Řeřichové.

07.01.2011 | Celý článek

Stručná historie substituce

Vyšlo v Dekontaminaci - Podzim 2008

 

Článek se zabývá dějinami substituční terapie nejen v České republice, ale i ve Velké Británii i USA. Impulsem pro rozvoj substituční terapie ve světě bylo především zneužívání kokainu vojáky po první světové válce.

15.12.2010 | Celý článek

Chutná to líp

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2008

 

MUDr. Jakuba Minaříka, vedoucího sananimského CADASu - specializované psychiatrické ambulance pro uživatele nealkoholových drog a jejich sociální okolí, která nabízí mimo jiné i substituční léčbu - jsme se zeptali na novinky právě v substituci.

15.12.2010 | Celý článek

Subuxone - nová šance?

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2008

 

Subuxone je obchodní název přípravku k substituční léčbě závislosti na opioidech (správné označení opiátů). Je vlastně mladším bratrem vám již dobře známého Subutexu. Obsahuje stejnou účinnou látku, tedy opioid buprenorfin. Oproti Subutexu je však doplněn ještě naloxonem.

15.12.2010 | Celý článek

Není to jen o cucání

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2008

 

Úspěšná substituční léčba není jenom o změně typu aplikace. Kromě tabletky samotné je důležitá také tzv. psychosociální složka celé léčby.

09.10.2010 | Celý článek

Subutex: lék, nebo fet?

Vyšlo v Dekontaminaci - duben 2004

 

Článek Tomáše Nedvěda z doby, kdy začínalo být jasné, že se subutex stane primární drogou nové generace uživatelů drog. Obsahuje i inspirativní dotazník určený klientům k zamyšlení, zda jim užívání subutexu zlepšilo oproti předchozí droze kvalitu životu.

14.09.2010 | Celý článek

Jít nebo nejít na detox?

Vyšlo v Dekontaminaci I/2005


Reportáž z detoxu u Apolináře. Rozhovor s MUDr Nyárhidym přibližuje chod detoxu v Praze - Apolináři. Podmínky přijetí, režim, revers, rozdíly mezi odabstinováním ze subutexu a heroinu či křížových závislostí i rady pro domácí detox.

14.09.2010 | Celý článek

Subáč v žíle

Vyšlo v Dekontaminaci 2007


Stále aktuální článek psychiatra MUDr. Jakuba Minaříka o substitučním léku Subutex. Popisuje účinky buprenorfinu, způsoby užívání, zaměřuje se na rizika injekční aplikace Subutexu a možné následky z tohoto způsobu zneužívání substituční látky.

14.09.2010 | Celý článek

Miminka s absťákem

Vyšlo v Dekontaminaci - prosinec 2004

 

Miminka s absťákem? Příliš silný kafe? Ó vy citlivé dušičky. No dobrá, zkusim to jinak. Co takhle maminky a těhotné(!) s drogou, matrošem v žíle, s modrejma pusinkama od rohypnolů! I to je na vás moc? Tady už ale neslevím. Narozdíl od řvoucích miminek je vídáme každý den.

 

 

14.09.2010 | Celý článek

Petrolejové lampy - Syfilis

Vyšlo v Dekontaminaci - červenec 2004


Syfilis - sexuálně přenosná nemoc, známá díky Petrolejovým lampám režiséra Juraje Herze, je mezi klienty stále aktuální hrozbou. Článek popisuje průběh jednotlivých stádií této nemoci a následky zanedbání léčby. Zároveň apeluje na klienty, aby se nechávali testovat, a předcházeli tak zbytečným komplikacím.

14.09.2010 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí