eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Zdravotní

Co víš o žloutence C? (anketa)

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2009

 

Ptali jsme se vás, našich klientů na ulici, tedy v Praze na Hlaváku a na Muzeu, co víte o žloutence. A tady jsou vaše odpovědi:

08.06.2011 | Celý článek

Kterak neotěhotněti

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2009

 

V následujícím textu naleznete výčet základních metod jak těhotenství zabrániti, dle spolehlivosti a vhodnosti pro ctěné čtenářstvo seřazený.

 

07.06.2011 | Celý článek

Zuby dělaj člověka...

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2009

 

Požádali jsme některé klienty Káčka Sananim, aby nám zapózovali...

 

07.06.2011 | Celý článek

Jsem v tom! (?)

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2009

 

Kdy se začít zabývat možností, že jsi nejspíš těhotná?

Určitě by tě mělo zalarmovat, že jsi nedostala menstruaci. Jestli bereš, je ale jasný, že ta nemusí být zrovna pravidelná a tak "zpoždění" možná ani nezaznamenáš. Napovědět ti může i to, že máš změny nálad a jsi pořád unavená (což se ti ale asi občas stává i po několikadenním tahu nebo po kvalitním matroši).

07.06.2011 | Celý článek

Popáleniny

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Připravila jsem pro Vás další zdravotní info, které by se vám mohly hodit. Týkají se nepříjemných a bolestivých popálenin, které u nás občas chcete ošetřit.

30.05.2011 | Celý článek

MUDr. Řehák: Je dobrý to řešit

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2009

 

MUDr. Vratislav Řehák má pěknou do oranžova laděnou ordinaci, kde léčí problémy zažívacího traktu a jiné interní potíže. A v této ordinaci se už pár let specializují také na pacienty s problémem závislosti a na to navazující choroby.


07.04.2011 | Celý článek

BEWARE - Syfilis is coming!

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2009

 

Syfilis byl v dřívějších dobách jednou z nejrozšířenějších a nejnebezpečnějších chorob. V nedávné minulosti se ji podařilo na celém světě podstatně potlačit, poslední dobou ale její výskyt roste a to i v rozvinutých zemích. Aktuálně je 20% otestovaných klientů v Káčku SANANIMu pozitivních!!


07.04.2011 | Celý článek

Hepatitida typu C

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s

 

Článek ze série "Po stopách teréňáka", která vychází v místních novinách. Krátké poučení o zdlouhavé nemoci.

 

23.02.2011 | Celý článek

Zásady testování

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

 

Chcete se dozvědět, jak probíhá testování na žloutenku nebo na HIV? Co samotnému testování předchází a co po něm následuje? Odpovědi naleznete v následujícím textu.

19.01.2011 | Celý článek

Rady všemi mastmi mazané

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2008

 

V článku se můžeš dozvědět základní informace o účincích a způsobu užívání mastí, které nosíme s sebou v terénní tašce. Ten tolik oblíbený Heparoid totiž není všelék. Ještě než si mastí namažeš svoji rozstřílenou žílu, měl bys vědět, že mast zafunguje nejlépe, pokud si ji namažeš na omyté postižené místo někde v teple a chvilku počkáš, než se vstřebá. A samozřejmě taky to, že žádná mast nevyléčí všechny potíže způsobené nedodržováním zásad bezpečnějšího užívání drog, které již notoricky znáš (čistá nepoužitá jehla, čisté místo vpichu, čistá voda do injekcí atd. atd.)

10.01.2011 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí