eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Zdravotní

Cesty buprenorfinu k injekční aplikaci

Zajímavá prezentace vytvořená MUDr. Jakubem Minaříkem z CADAS SANANIM, popisující cesty buprenorfinových tablet k injekční aplikaci a s tím související rizika.

13.01.2013 | Celý článek

Zhodnocení mezinárodního projektu IMPACT

Evaluační zpráva projektu Imp.Ac.T.[Improving Access to TB and HIV Testing for marginalized groups], který obsahoval testování infekčních chorob u uživatelů drog v Praze, Bratislavě, Římě a Turíně.

03.01.2013 | Celý článek

Smažím perník - (ne)peču na zuby

Petra Bylinová, dentální hygienistka ve spolupráci s Davidem Čorbou, terénním pracovníkem libereckého Mostu k naději, připravili zajímavý leták s problematikou péče o zuby u uživatelů drog.

15.12.2012 | Celý článek

Doporučení k lékaři

Kolegové z Plzně, z Ulice, Agentury sociální práce  vypracovali a dělí se o formulář pro doporučení klientů k lékaři.

14.12.2012 | Celý článek

Mastičky

Plzeňské kolegyně a kolegové z Ulice, Agentury sociální práce vytvořili leták popisující masti a jejich účinky, včetně toho, jak s nimi nakládat.

04.12.2012 | Celý článek

Leták o hepatitidě typu C

Opět plzeňská produkce, a to užitečný leták o hepatitidě alias žloutence typu C. Vytvořila z dostupných zdrojů Ulice, Agentura sociální práce.

Jirka Frýbert, který nám leták zaslal, uvedl, že jde o kompilaci informací z různých zdrojů. Plzeňští kolegové při přípravě hodně využívali brožurku „...když už máš Céčko..."

04.12.2012 | Celý článek

Konference Imp.Ac.T.

Prezentace přednesené v rámci konference Imp.Ac.T., která proběhla v Praze 1. 11. 2012.

15.11.2012 | Celý článek

Zuby a jedy

O tom, jak užívání drog neprospívá chrupu, jsme si povídali s MUDr. Jiřím Pleschingerem. Rozhovor vyšel v Dekontaminaci II/2012.

10.10.2012 | Celý článek

Srdeční endokarditida podrobně

V Dekontaminaci III/2011 vyšel článek MUDr. Pavla Hály o srdeční chlopňové endokarditidě u lidí, kteří berou drogy, nejčastěji subutex. Zde zveřejňujeme celou verzi články v jeho odbornější (co se týká termínů) podobě. 

17.04.2012 | Celý článek

Plísně & masti

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2010

 

Kalciovka, Borová mast, Saloxyl, Dermazulen, Lamizil, Canesten a další. Neznáte? Pak čtěte dál!

09.02.2012 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí