eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Zdravotní

Bolest a co s ní

Léky na bolest užívá řada lidí po hrstech, na kocovinu, bolesti zubů a podobně.... Bc. Kateřina Černohorská se zabývala riziky tlumení bolesti analgetiky.

06.08.2013 | Celý článek

Těhotenství, děti a drogy

V Dekontaminaci I/2013 Alkohol vychází rozhovor s PhDr. Ilonou Preslovou z Denního stacionáře SANANIM. Bohužel jsme jej museli krátit, tak jej zde přinášíme celý, v nezkrácené verzi.

11.06.2013 | Celý článek

Infekční endokarditida

Pracovnice Kontaktního centra SANANIM připravily leták týkající se stále častější nemoci injekčních uživatelů drog, a to infekční endokarditidy.

20.04.2013 | Celý článek

Vliv pervitinu na dutinu ústní

Petra Bylinová, diplomovaná dentální hygienistka, zpracovala absolventskou práci na téma vlivu pervitinu a životního stylu uživatelů drog na zuby. Přínášíme její zajímavé výsledky.

01.04.2013 | Celý článek

Metodické materiály k testování na infekce

V rámci mezinárodního projektu IMPACT proběhlo testování injekčních uživatelů drog a osob bez přístřeší v Praze, Bratislavě, Římě a Turíně. Nyní zveřejňujeme některé výstupy z projektu: Manuál a zprávu z projektu v anglickém jazyce a prezentaci Mgr. Jiřího Richtera z o.s. SANANIM ze závěrečné tiskové konference.

14.03.2013 | Celý článek

Infekční centrum pro drogové závislé při FN Motol

Přínášíme část rozhovoru s MUDr. Janem Dvořákem z ICDZ FN Motol. Ptáme se na toto specializované infekční oddělení, ale také např. na péči o bércové vředy, na infekčnost hepatitidy. Druhá část rozhovoru se týka infekčních endokarditid a vyjde v novém čísle Dekontaminace.

28.02.2013 | Celý článek

Klíšťata a jak na ně?

Jak si správně vyndat klíště? Co to je borelióza a co encefalitida?

27.01.2013 | Celý článek

Višňák - dobrý sluha, ale zlý pán

Višněvského balzám neboli Višňák je výborná mastička. Mnohým z vás vyléčila spoustu boláků a nepříjemných zánětů. Ale pozor, ne vždy a všechno Višňák zachrání. Ba naopak, když se aplikuje na nesprávné místo, může dotyčného pěkně potrápit.
Pojďme si tedy shrnout, na co Višňák použít, na co rozhodně ne a na co si dát bacha.

18.01.2013 | Celý článek

Růže - Erysipel

Růže je nebezpečné akutní infekční povrchové onemocnění kůže, jehož původci jsou v drtivé většině případů bakterie z rodu streptokoků.

17.01.2013 | Celý článek

Biopsie a cirhóza jater

Bc. Káča Černohorská, zdravotní sestra TP SANANIM, vytvořila před časem vzdělávací textík o biopsii a cirhóze jater. Najdete zde informace i o jícnových varixech.

17.01.2013 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí