eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Sociální a právní

Podmíněné propuštění z výkonu trestu

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

 

Půjdete do vězení a rádi byste tam byli hodní, abyste se co nejdříve dostali ven na svobodu? Pak si přečtěte následující článek.

19.01.2011 | Celý článek

Obecně prospěšné práce

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

 

Od 1. 1. 2010, kdy začal platit nový trestní zákoník, došlo ke změnám i u obecně prospěšných prací. Následující článek je stručným výtahem § 62 - 65 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb.

19.01.2011 | Celý článek

Drogové paragrafy

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

 

Od 1.1.2010 došlo ke změně paragrafů, postihujících výrobu, distribuci a držení omamných a psychotropních látek. V následujícím článku se dozvíte nejdůležitější věci vyplývající z těchto změn.

19.01.2011 | Celý článek

Máma a její dítě na drogovém bytě

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Za dobu svého působení v drogových službách jsem měl (a mám) možnost se blízce setkávat s matkami, které berou drogy a v mezích svých možností vychovávají své děti.

13.10.2010 | Celý článek

Domácí násilí na bytech aneb stejně si za to holky můžou...?

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Řeči o domácím násilí se vedou a voda, ale častěji krev obětí teče. To je dojem, který mám, když se na bytech s tímhle průšvihem setkám a pozoruji to smíření, s jakým se nechávají holky mlátit pro nic nebo pro trochu perníku.

13.10.2010 | Celý článek

Test: Jsi prase a bydlíš v chlívku?

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Říká se: "Můj dům můj hrad." Je to tak i u vás? Nebojte se otestovat si své sociální návyky!

13.10.2010 | Celý článek

Dítě, sociálky a vy...

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

V případě, že berete drogy, a vychováváte dítě (o výchově v pravém slova smyslu by se však dalo v tuto chvíli polemizovat), si dávejte velký pozor na to, abyste nakonec o dítě nepřišli.

12.10.2010 | Celý článek

Jak se žije ve vězení

Vyšlo v Dekontaminaci - Červenec 2000

 

Jo, život je těžkej kousek. Někdy přijde opravdu špatnej den - seberou tě a ty skončíš ve vazbě. Nezbývá než čekat, až se dostaneš před soud. To čekání může být dost dlouhé. Byla by hloupost si ho znepříjemňovat více, než je třeba. A proto je dobré vědět, na co máš právo.

28.08.2010 | Celý článek

Absťák v policejní cele

Vyšlo v Dekontaminaci - duben 2004

 

Článek obsahuje rady co si počít, když jste zatčeni či zadrženi a ocitnete se v cele předběžného zadržení, společně s vaší závislostí na opioidech a abstinenční příznaky se začínají rozjíždět...

12.08.2010 | Celý článek

Co je množství větší než malé?

Už rok a půl platí novela zákona, podle které je držení drogy v množství větším než malém trestný čin. Ale jaké je vlastně množství větší než malé?

12.08.2010 | Celý článek

 

12345

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí