eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Sociální a právní

Precedens - prodej subutexu

Zajímavý rozsudek Nejvyššího soudu, který nekvalifikoval prodej 1/4 tablety Subutexu za 100 Kč jako trestný čin, ale jako přestupek.

17.01.2013 | Celý článek

Amnestie

Přinášíme celé znění amnestie, kterou udělil prezident Václav Klaus. Doufejme, že ti, kterých se amnestie týká, s ní naloží dobře.

01.01.2013 | Celý článek

Stížnost na policii

Stížnost na policii vytvořili plzeňští kolegyně  podle vzoru od Magdaleny Šormové. Ulice, Agentura sociální práce, inovovala formulář stížnosti tak, aby šel použít na příslušníka městské i státní policie.

14.12.2012 | Celý článek

Procesy vymáhání dluhů

Lenka Herzogová z KC SANANIM připravila článek na neradostné téma: jak to chodí při vymáhání dluhu. Přejeme, aby se vám to nestalo, a nebo, abyste aspoň zareagovali včas.

04.11.2012 | Celý článek

Stížnost na policisty

Magdalena Šormová, streetworkerka TPSA Drop In, připravila text věnovaný možnostem stížností na městské i státní policisty, včetně vzorů pro stížnosti. Požádali jsme Magdu i o kratší text na toto téma do tištěné verze Dekontaminace, který by vyšel na podzim.

20.06.2012 | Celý článek

Exekuce

Mgr. Jan Vobořil z Právní poradny ANO připravil na základě našich dotazů rozsáhlý článek na téma exekuce. Ve zkrácené podobě je článek k dispozici v časopisu Dekontaminace I/2012 - Poprvé. Zde jej najdete celý. 

16.05.2012 | Celý článek

Jak to chodí na Úřadě práce

Článek Ilony Mňukové "Jak to chodí na Úřadě práce" je v tištěné podobě v časopise Dekontaminace I/2012 - Poprvé. Zde jej přinášíme v nezkrácené mnohem podrobnější podobě. 

16.05.2012 | Celý článek

Vyřízení dokladů pro občany Slovenské republiky

Občas řešíme, že se na nás obrátí klienti, kteří mají občanství Slovenské republiky, že by potřebovali pomoci s vyřízením dokladů. Zjišťovali jsme, co s tím můžeme dělat, a chceme se zde podělit s našimi zkušenostmi z nízkoprahového pracovního programu XTP Sananim.cz.

30.03.2012 | Celý článek

Slečna Judra radí - Šíření toxikománie

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2010

 

Je trestné, když někoho nastřelím? V případě, že si bude chtít dát jehlou, ale nebude to umět, můžu mu pomoct a nastřelit ho sám?

09.02.2012 | Celý článek

Slečna Judra radí - Množství větší než malé

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2010

 

Slyšel jsem, že od 1. ledna 2010 můžu mít u sebe gram pervitinu či heroinu zcela beztrestně, je to pravda?

06.02.2012 | Celý článek

 

12345

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí