eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Partneři

Služby

Anketa: Jak vás vidí teréňáci!

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2009.

 

Profesionální terénní tým o.s. SANANIM tvoří 13 lidí. Chodíme za Vámi do terénu na Muzeum, Můstek, Karlák, Knížecí a další místa, kde se scházíte. Máme také na starosti XTP - Externí terénní programy. A vydáváme časopis Dekontaminace. Položili jsme celému týmu několik otázek a tady máte mozaiku odpovědí.

08.09.2011 | Celý článek

Streeti, teréňáci, káčkaři... aneb potkáváme se na ulici

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2009

 

Je pro vás činnost streetworkerů zahalena tajemstvím? Nechápete proč Vám pomáhají? Pak čtěte dále. V tomto článku teréňáci z Terénních programů o.s. SANANIM odkrývají karty, takže se dozvíte úplně všechno :)

08.09.2011 | Celý článek

900 tisíc stříkaček a 114 lidí v léčbě

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2009

 

Znáte ho z holešovického Káčka, kam si chodíte vyměnit. Tomáš Vejrych je tam dlouholetým pracovníkem a nyní i novým šéfem. Požádali jsme jej o rozhovor.

 

08.06.2011 | Celý článek

Rozkoš bez Rizika

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2009

 

Rozkoš bez rizika (R-R) je občanské sdružení, které poskytuje služby pro ženy pracující v sex byznysu. Prací přímo v terénu - na ulici a v nestátním zdravotnickém zařízení, které Rozkoš bez rizika provozuje se snaží zmenšovat zdravotní a sociální rizika, která sexbyznys přináší.

Zaměstnankyně tohoto sdružení se s námi podělily o pár zkušeností, které by mohly čtenářům Dekontaminace přijít zajímavé.

 

07.04.2011 | Celý článek

Nonstop 24

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2008

 

Kromě automatů na bonbony, žvýkačky, ale například i na kondomy, se v  minulých dnech objevily v Praze i dva nové automaty. Tentokrát na  injekční stříkačky. Jde o první automaty tohoto druhu v Česku. Každý si v  nich může koupit za dvacet korun balíček s jednorázovou injekcí a  desinfekcí. Za třicet korun pak větší balíček, opět s injekcí, alkoholovou desinfekcí, navíc s čistou vodou a kyselinou ascorbovou, která slouží k rozdělávání Heroinu. Funguje to jednoduše: „vhodíte peníze, zmáčknete požadovaný materiál a ten Vám vespod vypadne.  Automaty byly instalovány v blízkosti nákupního centra Anděl a  Smíchovského nádraží (tento automat má k dispozici i schránku pro sběr použitých stříkaček).

07.03.2011 | Celý článek

Slovenská kampaň PIKADU

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2008

 

Priama Informačná Kampaň pre Aktívnych/e Drogových/é Užívateľov/ky

V roce 2007 mezi aktivními uživateli drog na Slovensku  informační kampaň. Realizátory bylo OZ Odyseus Bratislava spolu s OZ Pomocná ruka z Košíc a Centrum dobrovoľníctva z Banskej Bystrice  Jak vypadala se dozvíte v článku od našich slovenských kolegyň. Schválně ponecháváme původní slovenský text:

07.03.2011 | Celý článek

Seznam různých institucí a zařízení pro uživatele drog

Používáme pro rychlou přehlednou orientaci v hledaných službách. Ubytovny a psychologové jsou sice jen z okolí Olomouce, ale léčebny jsou z celé republiky.

28.12.2010 | Celý článek

Kontaktní centrum v Kolíně a Terénní programy o.s. Prostor

Vyšlo v Dekontaminaci 4/2008

 

Požádali jsme o rozhovor dvě sympatické a půvabné dámy ze Středních Čech - vedoucí terénu Karolínu Balcarovou a káčka Markétu Lukáčovou.

13.10.2010 | Celý článek

Semiramis o.s. - co děláme

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2008

 

Článek představuje činnost jedné z největších neziskovek, která se věnuje drogové problematice ve Středočeském kraji.

13.10.2010 | Celý článek

Motivační skupina v Denním stacionáři SANANIM

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Článek přibližuje chod motivační skupiny, na kterou může přijít do Denního stacionáře o.s. SANANIM v pražských Holešovicích kdokoliv dvakrát týdně v dopoledních hodinách.

12.10.2010 | Celý článek

 

12345678910

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí