eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Služby

Leták pro těhotné a matky

Denní stacionář vytvořil již před časem leták se základními informacemi pro těhotné uživatelky a matky s dětmi. Zde jej předkládáme jak v textové podobě, tak ke stažení.

05.05.2012 | Celý článek

Ambulance adiktologie

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

 

Představení služby Ambulance adiktologie, která nabízí pomocnou ruku hazardním hráčům, uživatelům nealkoholových drog a rodičům a příbuzným osob ohroženým návykovým chováním.

18.04.2012 | Celý článek

Terapeutické komunity Němčice a Karlov

Představení terapeutických komunit v Karlově a Němčicích, které nabízejí pomoc a dlouhodobou léčbu lidem, kteří se potýkají se závislostí na nealkoholových drogách.

18.04.2012 | Celý článek

LAXUS

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2010

 

Občanské sdružení Laxus je největší poskytovatel drogových služeb v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Laxus vznikl v roce 1995 a letos tedy slaví patnáctileté výročí své existence.

06.02.2012 | Celý článek

Terénáci v Praze mají nové bundy

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2010

 

Streetworkeři v Praze zažívají již déle než půl roku nelehké časy. Městská část Praha 1 společně s Policií ČR i Městskou policií se rozhodli, že vyženou Vás, uživatele drog, z Václavského náměstí.

 

06.02.2012 | Celý článek

Káčko v Holešovicích se přestěhovalo!

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2010

 

Nejvyužívanější kontaktní centrum v České republice (loni jej navštívilo 3000 lidí a vyměnilo si přes 900.000 vydaných stříkaček) se stěhuje. Důvodem ke stěhování je výpověď z pronájmu od Městské části Praha 7, údajně z důvodu, že uživatelé drog v okolí káčka dělali nepořádek. Hlavně prý vadilo sdržování se toxíků v blízkosti káčka a našlehávání se na veřejnosti.

06.02.2012 | Celý článek

Programy drogových služeb ve vězení

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2009

 

Programy drogových služeb ve vězení začaly vznikat po roce 2000. Dnes šest organizací dochází do poloviny věznic v republice. Frekvence docházení do jednotlivých věznic je různá (viz níže), můžeme se potkat vícekrát týdně až 1x měsíčně.

26.09.2011 | Celý článek

Ve vězení myslí častěji

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2009

 

Rozhovor s Janou Ženíškovou (o.s. Laxus) a Olgou Škvařilovou (o.s. Sdružení Podané ruce), které pracují v programech Drogové služby ve vězení s těmi, co se ocitli ve vazbě nebo ve výkonu trestu a mají nebo měli problémy s drogami.

 

19.09.2011 | Celý článek

Anketa: Jak vás vidí teréňáci!

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2009.

 

Profesionální terénní tým o.s. SANANIM tvoří 13 lidí. Chodíme za Vámi do terénu na Muzeum, Můstek, Karlák, Knížecí a další místa, kde se scházíte. Máme také na starosti XTP - Externí terénní programy. A vydáváme časopis Dekontaminace. Položili jsme celému týmu několik otázek a tady máte mozaiku odpovědí.

08.09.2011 | Celý článek

Streeti, teréňáci, káčkaři... aneb potkáváme se na ulici

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2009

 

Je pro vás činnost streetworkerů zahalena tajemstvím? Nechápete proč Vám pomáhají? Pak čtěte dále. V tomto článku teréňáci z Terénních programů o.s. SANANIM odkrývají karty, takže se dozvíte úplně všechno :)

08.09.2011 | Celý článek

 

12345678910

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí