eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Služby

Stage 5

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2008

 

V červenci 2006 otevřelo sdružení PROGRESSIVE nové kontaktní centrum na Praze 5. To, že se káčko nachází právě na Praze 5 není úplná náhoda, leccos napovídá i jeho název Stage 5. Rozhodl jsem se tedy toto nové káčko navštívit a při té příležitosti udělat rozhovor s jeho vedoucí Petrou Zappovou.

09.10.2010 | Celý článek

Ženy, děti, drogy

Vyšlo v Dekontaminaci - červenec 2004


Rozhovor s PhDr. Ilonou Preslovou, vedoucí Denního stacionáře o.s. SANANIM, o těhotných toxikomankách a práci s nimi v průběhu těhotenství i po porodu, o osudu jejich dětí a o tom, jaké služby může vlastně nabídnout Denní stacionář o.s. SANANIM.

15.09.2010 | Celý článek

Karlov, jiná realita

Vyšlo v Dekontaminaci - červenec 2004

 

Fiktivní příběhy popisující životy žen uživatelek, které otěhotní. Článek takovým klientkám ukazuje přístupnou formou, jak probíhá a co všechno obsahuje léčba v Terapeutické komunitě Karlov, kde se můžou z drogové závislosti léčit nejen těhotné ženy, ale i matky s dětmi.

28.08.2010 | Celý článek

Drogové služby i ve vězení

Vyšlo v Dekontaminaci - prosinec 2004

 

Vám, kteří přemýšlíte, o čem že by tenhle článek mohl být, gratulujeme!  Jste bezúhonní občané a váš život s drogou se nijak nepřekrývá s porušováním zákona. Čtěte následující řádky jen jako zajímavou reportáž, popř. výstrahu před tím, co by se vám jednou třeba mohlo stát, kdyby vám ujely cvičky.

12.08.2010 | Celý článek

Exterňáci

Vyšlo v Dekontaminaci - prosinec 2004

 

Článek popisující činnost exterňáků, rozuměj stabilizovaných uživatelů drog, kteří pracují pro Terénní programy o.s. SANANIM, tj. mění injekční materiál, distribuují zdravotnický materiál a šíří zásady minimalizace zdravotních a sociálních rizik ve skryté drogové populaci.

12.08.2010 | Celý článek

Rozhovor o AIDS centru FN Na Bulovce

Vyšlo v Dekontaminaci - říjen 2003

 

Rozhovor s psychologem AIDS centra Na Bulovce Richardem Braunem o práci s HIV pozitivními v ČR, nemoci AIDS, o narkomanech aj.

10.06.2010 | Celý článek

Kunsthaus DC

Vyšlo v Dekontaminaci

 

O Doléčovacím centru SANANIM už jste si mohli v Dekontaminaci přečíst. Je to docela dobré místo, kam se obrátit, když přijdete z léčby a necítíte se zrovna jistí v kramflecích. Krom oficiálního doléčovacího programu, který zahrnuje individuální podpůrnou terapii, sociální a právní poradenství a možnosti docházet na skupiny, nabízí doléčovák i to, že se můžete zapojit do aktivit zvaných Kunsthaus DC.

10.06.2010 | Celý článek

 

12345678910

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí