eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Ostatní

Inzerát na pozici terénního pracovníka

Terénní programy Sananim hledají terénního pracovníka pro práci s injekčními uživateli drog v Praze.

20.01.2011 | Celý článek

PF 2011

DO NOVÉHO ROKU CO NEJMÉNĚ PŘEDÁVKOVÁNÍ, ABSCESŮ, FLEGMÓN, BÉRCÁKŮ, ŽLOUTENEK, SYFILISŮ A TOXICKÝCH PSYCHÓZ PŘEJÍ TP SANANIM & REDAKCE DEKONTAMINACE.

AŤ VÁM V ZIMĚ NEMRZNOU NOHY. VÍME JAKÉ TO JE!

20.01.2011 | Celý článek

Podzimní škola HR

Ve čtvrtek 25. a v pátek 26. listopadu pořádá o.s. Sananim Podzimní školu Harm Reduction, opět za podpory grantu firmy Johnson and Johnson. Jde o seminář určený všem pracovníkům nízkoprahových služeb, kteří mají zájem se něco dozvědě a diskutovat o praktických tématech při práci s injekčními uživateli drog.

13.10.2010 | Celý článek

Recept na výrobu perníku

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Vážení a milí, udělejte si perník podle našeho receptu. Uvidíte, jak si pochutnáte, navíc vás za to nikdo nezavře.

12.10.2010 | Celý článek

Příběh obyčejného člověka

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2008

 

Příběh je to obyčejný, přestože za normální se považovat nedá. Je smutný i veselý, tak jak ho psal sám život.

09.10.2010 | Celý článek

Muži, ženy, drogy a sex

Vyšlo v Dekontaminaci - červenec 2004


Článek popisuje rozdíly mezi muži a ženami z pohledu účinků drog i možného přenosu pohlavních chorob. Dá se říct, že pro ženy představuje užívání drog mnohem větší riziko než pro muže.

14.09.2010 | Celý článek

Portál od 1.9. 2010 oficiálně spuštěn!

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

S radostí si Vás dovolujeme informovat o spuštění portálu e-Dekontaminace (www.edekontaminace.cz).  Portál byl vytvořen díky podpoře firmy Johnson and Johnson a na jeho obsahu se podílel spolu se Sananimem i slovenský Odyseus.  Časopis Dekontaminace funguje již 14 let a je Vám a Vašim klientům zdarma distribuoován díky podpoře RVKPP.

01.09.2010 | Celý článek

Chutě na jedy

Vyšlo v Dekontaminaci - Subutex 2006

 

Co se týče chutí na jedy, jsou to pro vás (uživatele) mnohdy velmi známé věci.

P.F.S. je dnes již bývalá uživatelka drog, tedy ex-userka. Nějaký ten rok již abstinuje a kolikrát to vůbec nemá jednoduché. Abstinovat není zkrátka žádná sranda. To, jak se musela naučit ovládat, a co jí to přináší v běžném životě vám snaží popsat v několika málo řádcích.

 

28.08.2010 | Celý článek

Jak vychovávat psa

Vyšlo v Dekontaminaci - Suboxone Zone 2008

 

Tentokrát se nezaměříme na klienty, ale na jejich psy. V článku se dozvíte, jak správně vychovávat svého pejska, co dělat, když je váš pes zlý na lidi nebo na jiné psy. Haf:)

28.08.2010 | Celý článek

Klára

Konečně se nám podařilo vypátrat někoho, komu nevadí diktafon ani pocit, že jeho příběh bude číst minimálně tisíc lidí představujících náklad Dekontaminace. Konečně se nám podařilo vypátrat jeden povzbudivý příběh! Dá se říci - jeden šťastný příběh...

 

28.08.2010 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí