eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Ostatní

Co dělat když najdu psa...

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

...z právního hlediska se pes bere jako věc, to znamená že nalezenou věc (podle Občanského zákoníku § 135) jste povinni odevzdat příslušnému státnímu orgánu, který vyhledá majitele. Když se majitel psa nenajde, odevzdá ho do útulku.

07.03.2011 | Celý článek

Dekontaminace - časopis pro uživatele drog

Autor: Terénní programy o.s. SANANIM

 

Berete drogy? Chodíte si do káčka nebo k teréňákům na ulici měnit špinavé stříkačky za čisté? Pak jste se již určitě setkali s časopisem Dekontaminace, který vám nenásilnou a atraktivní formou radí, jak si svým počínáním neublížit.

02.03.2011 | Celý článek

Když moje dítě bere...

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s

 

Krátký článek ze série "Po stopách teréňáka", která vychází v místních novinách. Tento radí rodičům jak se zachovat, když zjistí že jejich dítě bere drogy.

22.02.2011 | Celý článek

Prevence v rodině

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s

 

Pojednání o tom jak správně uchopit prevenci v rodině. Rady nejen pro rodiče, jak předcházet zneužívání drog u dětí, jak případný problém rozeznat a jak ho řešit.Vhodné zejména pro rodiče.

21.02.2011 | Celý článek

Práce s agresí - malé postřehy z kurzu

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s.

Pár poznámek z kurzu práce s agresivním klientem. Základní pravidla sepsaná v několika bodech. Jak postupovat, když klient začne být agesivní. Plus malý testík.

08.02.2011 | Celý článek

Dekontaminace - I/2011 - Smrt

Autor: redakční tým Dekontaminace

 

Číslo je věnováno lidem, kteří uhořeli dne 27. 10. 2010 při požáru na pražském Florenci, i všem dalším, kteří díky drogám měli či mají větší šanci setkat se se Zubatou. Budeme rádi, pokud nám zpětné vazby na toto číslo (jak pozitivní tak negativní) napíšete do komentářů ke článku. Díky!

02.02.2011 | Celý článek

Dekontaminace - IV/2010 - Parties

Autor: redakční tým Dekontaminace

 

Výtisk věnovaný hlavně takzvaným „party drogám" - pro všechny, kteří jezdí na akce, festivaly, a danceparty. A nejen pro ně. Krom tradičních drog z posledních let, jako je MDMA, jsme se zaměřili i na drogy méně známé: mefedron, ketamin, piperaziny... Samozřejmě jsme neopomněli též na rizika spojená s jejich užíváním: badtrip, první pomoc na party a prevence obtíží a situací, které často vycházejí z vzájemné kombinace drog a alkoholu. A protože toto číslo vyšlo v zimě, věnujeme se prevenci a ošetření omrzlin.

02.02.2011 | Celý článek

Dekontaminace - III/2010 - Toxická psychóza

Autor: redakční tým Dekontaminace

 

Číslo věnované toxickým psychózám, ochranné léčbě, kombinování drog i léčbě žloutenky. Po přečtení nezapomeňte na zpětnou vazbu redakčnímu týmu do komentářů níže.

02.02.2011 | Celý článek

Dekontaminace - II/2010 - Opiáty

Autor: redakční tým Dekontaminace

 

Číslo věnované opioidům (opiáty). Od opia k metadonu - v tomto vydání procházíme téměř celý opiátový svět od staré Číny do Česka dnešních dnů. Věnujeme se praktickým radám, jak se chovat na poli během opiové sezóny, jak se starat o svojí „rozdělávačku". A samozřejmě opiátovým drogám: heroinu, opiu, braunu, metadonu. V létě se hodně paří nohy. Když si vyzujete boty, mnohdy to nejen nevalně voní, ale i nevalně vypadá. Zapařené nohy - živná půda pro plísně. Takže seznam mastiček a rad jak pečovat o nohy nesmí chybět! Nezapomeňte na diskuzi pod tímto článkem.

 

 

02.02.2011 | Celý článek

Dekontaminace - I/2010 - Sex

Autor: redakční tým Dekontaminace

 

Dekontaminace věnovaná sexu, HIV, volbám, genitálnímu oparu, kapslím a sdílení nádobíčka. Líbí či nelíbí se Vám toto číslo? Napište do komentářů...

02.02.2011 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí