eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Ostatní

Psí život - co může chytit pes?

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2009

 

I když se může zdát, že psi mají pevné zdraví a z nemocí se dokáží vyléčit svépomocí, existuje mnoho nebezpečných chorob, při nichž pes potřebuje odbornou péči. Tou je nejčastěji myšleno OČKOVÁNÍ  - chrání psa proti nakažení infekčními nemocemi, které patří mezi ty nejvážnější a nezřídka končí smrtí.  Původci infekčních nemocí jsou živé mikroorganizmy schopné pronikat do organismu zvířat, vyvolat onemocnění a dále se přenášet na zdravé jedince.

 

08.06.2011 | Celý článek

Píše ti máma

Vyšlo v Dekontaminaci - 2/2009

 

V článku jsou skutečná přání rodičů, kteří chodí do Poradny pro rodiče o.s. SANANIM, zařízení, které slouží jako podpora všem, kteří mají ve svém blízkém okolí uživatele drog a musí se s touto skutečností nějak naučit žít. Jeho klienty jsou tedy nejen rodiče, ale třeba také partneři, sourozenci nebo prarodiče těch, kteří drogy užívají.  Někdy také pomáhá řešit vztahové konflikty v rodině či mezi partnery. Podmínkou však je docházet na terapii „čistý".

07.06.2011 | Celý článek

Dohoda s uživatelem služby

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s

 

Podle Standardů kvality sociálních služeb, musí pracovníci uzavírat s klienty tzv. ústní dohody. Jistě každý zná a praktikuje. Takhle vypadají naše letáčky, které dáváme klientům při uzavíraní dohody. Obsahují základní pravidla, poslání. No a druhý letáček s informacemi o možnosteh podávání stížností.

23.03.2011 | Celý článek

Letní škola Harm Reduction 2011

Terénní programy o.s. SANANIM s radostí oznamují, že i letos se můžete těšit na Letní školu Harm Reduction! Letní škola HR je vzdělávací akce určená pro všechny, kteří pracují s uživateli drog, ať už v terénu nebo v káčku. Přijímání účastníků je již zahájeno!

 

23.03.2011 | Celý článek

Dotazníček spokojenosti

Autor: Sdružení Podané ruce, o.s

 

Věřím, že nejeden sociální pracovník se sám sebe někdy ptal: "Jsou se mnou klienti spokojeni?", "Vyhovuje jim styl naší práce?" Otrlější klienti nám pravdu vmetou klidně do tváře, ale abychom dali prostor všem, tak na jaře rozdáváme malé dotazníčky, ve kterých se klienti mohou vyjádřit k poskytovaným službám. Přikládáme ho zde třeba jako inspiraci. Jak získáváte zpětnou vazbu od klientů vy?


18.03.2011 | Celý článek

Ostře sledovaný abstinent 2

Vyšlo v Dekontaminaci - 2007

 

V Dekontaminaci s velikým okem jste si mohli počíst ve článku Ostře sledovaný abstinent o tom jak se žije klientovi (emdé) v Němčické komunitě. Jeho život před abstinencí byl samozřejmě plný všelijakých průšvihů (to asi znáš jistě, milý čtenáři, velmi dobře). Před takovými průšvihy se dá nějakou dobu unikat, ale ne věčně. A protože boží (rozuměj státní) mlýny melou pomalu ale jistě, došlo i na našeho ostře sledovaného abstinenta. Sice byl toho času již v Němčicích, nicméně nástup trestu je nástup trestu. Musel tedy přerušit léčbu a strávit několik měsíců mimo komunitu. O tom jak se abstinuje ve vězení nám poví v dalším pokračování "svého" seriálu v následujících řádcích.

07.03.2011 | Celý článek

Odčervení a vakcinace

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2008

 

Připravili jsme si pro Vás novou rubriku „Psí život". Proč zrovna tohle téma, je asi jasné. Řada z Vás má svého zvířecího kamaráda, který Vás doprovází na každém kroku. A my musíme bohužel říci, že často NEJEN na Vás, ale i na Vašeho psího společníka není příliš radostný pohled. A proto v nadcházející rubrice budete nacházet rady a porady, jak se o pejska starat, aby byl zdráv a bylo mu na světě dobře. První téma se bude týkat těch z Vás, kteří mají štěňátko, nebo plánují jeho pořízení, nebo jejichž fenka se dostala do „požehnaného stavu". Štěňátka, i jejich mámu je potřeba totiž odčervit, aby neměla v žaludky cizopasníky...

07.03.2011 | Celý článek

Zvládnout dorazit včas do práce

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2008

 

Rozhovor s Tomášem Vejrychem a Mirkou Kalužíkovou, pracovníky programu XTP (externí terénní práce) hrazeného z Evropských fondů, o projektu, který zaměstnával aktuální uživatele drog.

07.03.2011 | Celý článek

Jací byli XTP

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2008

 

Pracovní program externích terénních pracovníků a program pomocných a úklidových prací na území Prahy 7 - projekt zaměřený na zaměstnávání problémových uživatelů návykových látek realizovalo o.s. SANANIM po dobu více než dvou let za finanční podpory Evropského sociálního fondu, státního rozpočtu České republiky a hlavního města Prahy.

07.03.2011 | Celý článek

Jak krmit psa

Vyšlo v Dekontaminaci - 3/2008

 

Vidíme to v „terénu" často. Přiběhnete na výměnu, a Váš psí přítel, s vyplazeným jazykem, se ve třiceti stupňovém vedru motá za Vámi. Již pár hodin nedostal napít, protože vy řešíte svoje potřeby (udělat prachy, koupit drogy). Na psí potřeby (napít se) kašlete, s pocitem, že si někde nějakou kaluž sám najde. A nebo se vám podaří pro vašeho psího miláčka ukrást kilovou konzervu krmení. Lahůdka. Protože ji samozřejmě nechcete po otevření tahat, dáte ji pejskovi celou (stejně už den a půl nejedl) a nenecháte ho jíst v klidu, nebo kolem něj poskakují vaši „sjetí" kamarádi. Pak rychle někam spěcháte, takže si váš psí společník ani chvíli po jídle neodpočine. Pokud to chcete dělat lépe, přečtěte si následující rady:

07.03.2011 | Celý článek

 

123456789

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí