eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Partneři

Harm Reduction

Aktuální trendy Harm Reduction

Prezentace Aleše Herzoga, která vznikla pro prosincovou Purkyňku. Letem světem událostmi a trendy HR v ČR. 

06.01.2011 | Celý článek

Subutex na fotografiích

Připravujete článek o užívání nebo zneužívání Subutexu? Možná se vám mohou hodit jeho fotky...

04.01.2011 | Celý článek

Ketamin

Vyšlo v Dekontaminaci - Červenec 2000

 

Článek popisuje látku, kterou znají především veterináři - Ketamin. Klienti ji však znají taky, jde o velice účinnou psychoaktivní látku, navozující disociační psychické stavy.

15.12.2010 | Celý článek

Opium

Opět se blíží sezona opia a mnozí z vás, zkušenější i méně zkušení, vyrazí na pole s makovicemi. Následující text nechť je pro všechny poučením, pro některé varováním.

16.09.2010 | Celý článek

Filtry do džungle dobré

vyšlo v Dekontaminaci - Červenec 2004

 

Článek o filtrech a filtrování. Co vše se používá? Je toho mnoho, např. menstruační tampón, cigaretový filtr, smotek bavlny, štěteček k čištění uší. Jaké jsou jejich nevýhody. A jak je to s riziky při využívání sežmoulaného cigaretového filtru?

28.08.2010 | Celý článek

Kolik stojí stříkačka….

Vyšlo v Dekontaminaci - Podzim 2009

 

Drazí uživatelé,

možná by mohlo Vás zajímat, kolik stojí jednotlivé nádobíčko pro injekční aplikaci, které od nás dostáváte. Připravili jsme orientační tabulku s přibližnými aktuálními cenami. Jde o sumy, za které nakupujeme ve velkém, při nákupu v lékárně dáte často více.

 

28.08.2010 | Celý článek

KPZ

Vyšlo v Dekontaminaci - Prosinec 2002

 

Město je džungle a v džungli je potřeba být dobře vyzbrojen a připraven na případná nebezpečí. O této připravenosti by vám mohl povědět každý dobrý skaut. Správný skaut totiž nikdy nevyleze z domu bez kápézetky - krabičky poslední záchrany.

28.08.2010 | Celý článek

Metadon

Vyšlo v Dekontaminaci - říjen 2000

 

Článek popisuje látku metadon, která se používá v substituční terapii závislosti na opioidech. Věnuje se historii této látky, účinkům a výhodám užívání metadonu oproti např. heroinu. Zmiňuje i kombinace metadonu s jinými návykovými látkami a jejich následky.

28.08.2010 | Celý článek

 

Předchozí1...13141516171819

Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí