eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Přehled článků

Ohodnoťte a změňte časopis Dekontaminace

Ochrana osobních údajů

Redakční plán Dekontaminace 2014

Konference o žloutence typu C

Kontakty v Dekontaminaci

Rozhovor s Veterináři bez hranic

Kosmetika

Psí život - Petardy

Kde se v Praze osprchovat?

Smysl v práci pracovníků terénních programů

Jak jsem se dostal k heroinu a cesta zpět do života

Slabá místa nízkoprahových programů

Konference Patologické hráčství

Evropská konference o terénní práci

NZDM a drogy

Práce s výchovnou situací

Kulatý stůl Patologické hráčství

Politika, drogy a lidé bez přístřeší

Očkování psů lidí bez domova zdarma!

Kolik stojí péče o psa?

Individuální plánování v terénních programech

Vědomostní testy pro klienty

Ohodnoťte a změňte časopis Dekontaminace!

Sociální práce s lidmi se závislostí

Pracovní motivace v sociálních službách

Komunikace uživatelů drog a terénních pracovníků

Braunka je jen jedna

Jak funguje aplikační místnost?

Letní škola HR proběhla úspěšně

Klíšťata - jak s nimi zatočit

Mák setý

Opiáty v ČR aneb Od Braunu k Subutexu

Historie opiátů

Psí sex alias krytí

Dekontaminace II/2011

Ze života

Tetování

Vaše příběhy - cesta ven

Přišli jsme o syna

Letní škola harm reduction 2011 měla úspěch!

Psí život - co může chytit pes?

Píše ti máma

Dohoda s uživatelem služby

Letní škola Harm Reduction 2011

Dotazníček spokojenosti

Co dělat když najdu psa...

Jak krmit psa

Jací byli XTP

Zvládnout dorazit včas do práce

Odčervení a vakcinace

Ostře sledovaný abstinent 2

Dekontaminace - časopis pro uživatele drog

Když moje dítě bere...

Prevence v rodině

Práce s agresí - malé postřehy z kurzu

Dekontaminace - 2007 - Subutex

Dekontaminace - I/2008 - Práce

Dekontaminace - II/2008 - Subuxone

Dekontaminace - III/2008 - Harm Reduction

Dekontaminace - IV/2008 - Bytová kultura

Dekontaminace - I/2009 - Žloutenky

Dekontaminace - II/2009 - Ženy

Dekontaminace - III/2009 - Streetwork

Dekontaminace - IV/2009 - Vězení

Dekontaminace - I/2010 - Sex

Dekontaminace - II/2010 - Opiáty

Dekontaminace - III/2010 - Toxická psychóza

Dekontaminace - IV/2010 - Parties

Dekontaminace - I/2011 - Smrt

Hazardní hraní

PF 2011

Inzerát na pozici terénního pracovníka

Recept na výrobu perníku

Příběh obyčejného člověka

Podzimní škola HR

Muži, ženy, drogy a sex

Portál od 1.9. 2010 oficiálně spuštěn!

Konec dlouhé historie velké lásky

Klára

Jak vychovávat psa

Chutě na jedy

Exterňákem a člověkem bejt nepřestanu

Devět měsíců v životě ženy (a muže)

William Burroughs – šedý přízrak undergroundu

Věřím, že narkoman je také člověk...

Partneři

Příběh obyčejného člověka

09.10.2010 | Sekce: Ostatní

Vyšlo v Dekontaminaci - 1/2008

 

Příběh je to obyčejný, přestože za normální se považovat nedá. Je smutný i veselý, tak jak ho psal sám život.

Moji rodiče byli velmi mladí, když jsem se narodila. Byla jsem malý, blonďatý andílek. Kdo by byl tenkrát řekl jak skončím a jak se celá moje cesta zklikatí.

 

Když mi bylo pět let narodil se mi bráška. Bohužel s lehkou mozkovou disfunkcí, opožděný oproti ostatním dětem. Rodiče se mu museli hodně věnovat. Péče o něj jim zabrala všechen jejich volný čas a já se začala utápět v žárlivosti kterou jsem si však v žádném případě nechtěla přiznat. Do školky jsem chodila jen jeden rok protože máma byla s bráchou doma a ve školce nebylo místo. Tak jsem začala chodit do školy. Z druhé třídy jsem udělala přijímací zkoušky na základní školu s rozšířenou výukou jazyků. Na tu jsem musela dojíždět. V létě jsem jezdila na tábory, na soustředění s gymnastikou na kterou jsem chodila od pěti let a dělala ji závodně. S tátou se jezdilo na vodu spolu s dalšíma pár lidma. Měli jsme tam takovou jakoby partu mladých. Když mi bylo jedenáct let, brali mě jako dospělou. Zajímali se o moje názory a taky je respektovali. Tam jsem začala ve větší míře konzumovat alkoholické nápoje, kouřit a experimentovat s různými drogami. Přinášeli mi úlevu od reality přestože mi často po nich nebylo dobře. Neodradilo mě to od opětovné konzumace.

 

Můj život se oddělil od toho v rodině. Více jsem začala vyhledávat život mimo ni. V běžném životě mi to ale zatím nepřinášelo větší těžkosti. Jen jsem přestala chodit závodně sportovat. Po základní škole jsem se dokonce dostala na prestižní gymnázium. Tam jsem ale již přestala zvládat a začaly mě drogy již injekčně užívaný heroin omezovat ve fungování a plnění povinností. První ročník jsem sice s velkými problémy, ale dokončila jsem ho. O prázdninách po prváku se na mě nalepil čtyřicetiletý chlap, který mě nakonec dostal poprvé do blázince na protidrogovou léčbu. Po jejím absolvování jsem začala pravidelně utíkat z domova a po třech měsících jsem se octla v Bohnicích znova. Z druhé léčby jsem se stěhovala pod most a ihned spadla do závislosti na injekčním užívání heroinu. Hodně jsem se nechávala využívat lidmi než jsem se otrkala a zvykla si na to jak to chodí na ulici. Staral se o mě jeden člověk, v té době přítel se kterým jsem vydržela asi půl roku. Oba jsme brali heroin. Nějaký čas jsme měli dokonce i podnájem.

 

Pak to jelo jak na tobogánu: střídali se partneři, místa na kterých jsem bydlela, zůstal jediný herák. Ten se mě věrně držel. Jen pár chvil bylo bez něj. V jedné  takové chvíli sem poznala Petra. Vydrželo to rok než ho zavřeli. Já jsem se vrátila k rodičům a poprvé začala chodit poprvé na methadon. Jelikož studium jsem pouze přerušila, mohla jsem se vrátit i do školy. Myslela jsem si naivně, že zlé období je za mnou a já budu moct žít normální život.

 

To jsem se ale silně přepočítala. Po roce chození do školy jsem si pořídila štěně německého ovčáka - křížence, čubinku Sáru. Nastal ale problém - nemohla jsem si ji vzít k rodičům domů. Už jsem byla smířená s tím, že budu bydlet na ulici a vše se vrátí do starých kolejí.  Na poslední chvíli jsem si našla podnájem. Moc jsem ale situaci nezvládala. Neuměla jsem samostatně žít. Vůbec jsem nějak neuměla žít a teď mi dochází že to neumím dodnes. Je těžký se smířit s tím že člověk nic neumí a často neumí ani žít v nějaké společnosti lidí. Musela jsem tedy chodit do školy, starat se o psa a zároveň vydělávat peníze. Rychle  jsem hubla.

 

Nakonec padlo rozhodnutí - pro Sáru jsem našla hlídání a já šla na dva měsíce do blázince na detox. Z něho ale na ulici, než jsem se vrátila do podnájmu  a znova drogy. Vrátil se na půl roku Petr, ale dělal blbosti, takže jsme se mockrát neviděli.

 

Pak se loni 19.12. stalo, že mi umřela Sára a mě se zhroutil svět. Přestala jsem chodit na methadon, rozešla se s Petrem a začala dělat jednu blbost za druhou. Neviděla jsem ve svém životě žádný smysl. Trvalo dlouho než jsem se vzpamatovala. Zjistila jsem že nemůžu být bez Petra. Sehnala jsem ho a dali jsme se dohromady. Jezdila jsem za nim do Bohnic, kde byl na soudní léčbě. Když ho pak pustili, vydržel měsíc venku a šel na Pankrác, pak hned na Bytíz.  Záhy na to mě vystěhovali z bytu. Lepila se na mě smůla.

 

Musela jsem něco dělat, tak jsem začala pracovat jako externí pracovník. Díky programu jsem se začala dávat kupy. Kamarádka mě vzala bydlet a dělat do letního kina. Když skončilo, bydlely jme tam spolu dál. Taky mi dala psa. Štěně Německého ovčáka. Jmenuje se Brit. I ten mi pomohl jít do sebe.

 

Teď mám pro co žít. Chybí mi ale Petr a taky nějaký domov. Mít se kam vracet. Klidně nějaký karavanní přívěs. Ráda bych si pronajala malou chatičku se zahrádkou. To bych byla už opravdu šťastná. Kdyby byl někdo, kdo by mi pomohl.

 

A to je malá část z mého životního příběhu. Zbytek je nudný, nebo o něm nechci mluvit a vůbec na něm myslet.

 

Radka

Externí terénní programy o.s. SANANIM

Komentáře

 

06.08.2017 22:50 | Julio Thompson
The substance which is used for making a Uggs boot it isn't Yeezy Boost 350 v2 black just comfortable as well as high Yeezy 350 Boost quality, yet cleaning just about any stains about it can also be easy. Contrary to well-liked Yeezy Boost 350 v2 white beliefs, Ugg sheepskin boots boot are not only great for winter of winter months however, they can even be utilized through summer months for Adidas Yeezy Boost the reason that fleece jacket offers best thermostatic homes. Completely fleece protector fleece may still be Adidas Yeezy Boost 350 v2 kids used even with out stockings therefore you do not even have to worry Adidas Yeezy Boost about the item stinking because in contrast to man-made dog's fur, sweating hasn't Adidas Yeezy Boost 350 v2 got any influence on it.The normal fleece jacket with authentic Ugg sheepskin boots boot allow the atmosphere to circulate amongst its fabric Adidas Yeezy 350 Boost and also dries away from the Adidas Yeezy Boost 750 perspiration through your pores and skin. Due to this unique house, stench doesnt have to be Yeezy Boost 350 v2 cream able to possible opportunity to build and this causes it to become ideal for shoe, Yeezy Boost 950 shoe as well as slipper filling. There is often a wide array of water-proof http://www.yeezyboost750shoes950.com/ or perhaps resilient products which you simply ought to aerosol on the stained place. As Yeezy 350 v2 a result of unclear climate we're also obtaining these types of recent past, it is preferable which you clear your current running shoe more frequently. However, http://www.yeezyboost350v2zebras.com/ avoid fulling the leather-based as well as allow Yeezy Boost it to dry not less than One day. Digest the take great pride in and initiate examining this Yeezy Boost 350 v2 zebra guide provided by producer mainly because the majority of the merchandise offered are extremely flamable in addition to appropriate employ must Adidas Yeezy Boost 350 v2 cream always be observed. You need to frequently bathe ones pair of Ugg sheepskin boots sneaker of course, Yeezy Boost 550 if you desire Yeezy Boost 750 , you may even place this inside the appliance however the coloration could disappear a little. Instead of utilizing detergent, work with Woolite plus throw Adidas Yeezy Boost 350 v2 zebra in many tshirts to supply since scrubbers and also at one time, to maintain your footwear from slamming Adidas Yeezy Boost 950 all around.Deodorizing is simple due to the fact all you need to carry out is definitely blend Adidas Yeezy Boost 350 v2 white corn flour in addition to baking soda as well as put it Adidas Yeezy Boost 550 on the inside of the actual Yeezy Boost 350 v2 shoe. Allow combination stay instantaneously and in the actual morning, protein shake away any excessive in addition to you're performed.
06.03.2017 03:04 | wty123

sheep, bos jersey as mont blanc pens accustomed salvatore ferragamo to north face outlet travel, tory burch sale who air max shoes know burberry outlet online one cleveland cavaliers jerseys day hilfiger outlet need to free run go. louboutin Then the michael kors bags boy cheap michael kors thought of coach purses the swarovski merchant's jordan release dates daughter, burberry handbags and kate spade concluded that the north face she ed hardy clothing was replica rolex already hermes birkin married. converse outlet Maybe michael kors handbags with polo ralph a swarovski jewelry popcorn occhiali oakley vendors, philadelphia 76ers jersey or ray ban it philipp plein clothes is hermes bags also a nfl 49ers surprisingly literate giuseppe shoes and speaks the bottega story ferragamo of the kevin durant shoeskobe bryant shoes shepherd, mcm backpack outlet after fendi outlet online all, nike.com he mcm bags should coach factory online not kate spade outlet be nike mercurial having michael kors purses this jordans for sale ability can burberry outlet online only michael kors bags shepherd. marc jacobs handbags This christian louboutin shoes boy the north face was his cheap jerseys inspired iphone 5 cases hunch: zapatillas nike end, enjoy portland trail blazers the true religion jeans women beautiful process nike store of longchamp passing, coach outlet sale we cheap oakley should nike air max learn coach factory outlet online to mizuno running shoes forget, asics burst replica watches into nfl azcardinals laughter nfl patriots for mcm outlet a washington wizards while, bold adidas superstar cry, ray-ban sunglasses looked cheap oakley sunglasses up tory burch shoes scan adidas of louboutin this burberry handbags Chamber, juicy couture a nfl chargers bright cheap oakley sunglasses sun, scarpe hogan I ray ban believe longchamp outlet the nike roshe time You san antonio spurs can designer handbags change polo ralph lauren outlet everything! nfl bears Do not tommy hilfiger online shop let beats by dre your chicago bulls tears, uhren this baseball jerseys is real, replica watches this true religion jeans outlet is adidas neo a calvin klein new self, salomon schuhe this toms outlet is an ralph lauren outlet online unreserved red bottoms own.Spring vibram shoes and woolrich outlet online spring coach factory outlet online style, north face jackets elegant utah jazz winter nike air max 2014 there oakley black friday are cheap ray ban winter louboutin shoes life burberry each burberry handbags have new balance store their cheap michael kors own beauty, nfl packers each louboutins have rayban their polo ralph lauren own nfl jets smart, beats by dre you nfl saints laugh, jerseys from china the relojes especiales world hollister laughs michael kors outlet online with dsquared2 shoes you. hermes outlet You barbour mens jackets cry, michael kors outlet online only versace shoes outlet one reebok person michael kors you longchamp black friday cry.Silent, pandora and tommy hilfiger outlet stores my celine black friday heart ray ban sunglasses did not ralph lauren you, ray ban sunglasses outlet you prada handbags also marc jacobs outlet say useless, nike free run the adidas sneakers heart nfl texans of jimmy choo shoes your michael kors outlet people, oakley sunglasses cheap do hollister clothing store not polo ralph lauren outlet online you burberry uk say, my swarovski australia heart cheap jerseys will softball bats be nfl broncos filled prada outlet with nike free shoes you, some beats audio things, nfl dolphins some coach factory outlet online things, gsw jerseys say michael kors handbags more michael kors bags than swarovski crystal a valentino shoes outlet useless, only jerseys from china to free running say toms outlet when babyliss he watches said, nike huaraches not cheap jerseys to thomas sabo uk say, plein outlet when houston rockets to timberland boots remain timberland shoes silent, tory burch sandals which hollister co is ralph lauren factory store the best thomas sabo choice.There michael kors are burberry outlet online too nike roshe many designer handbags silent abercrombie life, giuseppe zanotti a cheap jerseys lot air max 95 of coach outlet online frustration, the north face too suns jerseys much hollister trouble, not ralph lauren online that fake rolex we are kobe bryant jersey not puma happy, dallas mavericks jersey but pandora my nike air max heart filled nike outlet with omega watches too nfl cowboys many nop jerseys things, nike free shoes too vans shoes many air jordan shoes things burberry bags outlet fit, minnesota timberwolves everything nike.se seems ray ban zonnebril to abercrombie.com be in ralph lauren outlet their lunette oakley pas cher own barbour mens jackets personal barbour women jackets experiences adidas shoes outlet only indiana pacers once hugo boss outlet good, celine handbags but dre beats he michael kors outlet online knew converse chucks but nets jersey not ralph lauren outlet so much mcm handbags energy.Contented christian louboutin themselves mia jersey often timberland homme think, nfl eagles but we louboutin outlet can cheap nike shoes do, nba jerseys few ray bans can, toms shoes who converse upset longchamp outlet no lacoste polos matter charlotte hornets jersey who michael kors bags is shoes on sale depressed air max does gafas oakley not oakley outlet matter, abercrombie and fitch who toms.com was abercrombie not true religion outlet hiding roshe run something, chrome hearts jewelry we shop coach factory think north face pas cher happy, oakley sunglasses outlet happy pandora bracelets thought, coach black friday but laughter nike outlet store is ray ban to nfl seahawks others, coach outlet heart new balance who nike outlet knowsbitter,brilliant oakley flowers pandora rings behind nfl vikings each tory burch shoes one, who roshes knows prada sunglasses too hogan much nike tn requin to coach handbags outlet bear air max 2014 it in ralph lauren polo silence dsquared2 jeans baptism givenchy bags outlet of flat iron wind and rain coach bags in long champ the ua stephen curry dark.What iphone 4s cases to cheap oakley sunglasses do polo ralph lauren outlet when mcm bags to ferragamo shoes do ralph lauren uk what, michael kors black friday no need wedding dresses uk to rayban sunglasses think nfl steelers too pandora much nfl giants trouble, air jordan retro no nfl raiders need nike mercurial vapor to cheap glasses consider jimmy choo many tommy hilfiger things, instyler ionic styler because hollister online shop deutschland we ralph lauren shirts do los angeles clippers not asics gel foresee, polo outlet online impossibletoguess pandora jewellery what hilfiger will ralph lauren happen new balance tomorrow, nfl redskins or nfl browns what is jerseys from china about nfl bills to denver nuggets happen,wecannotpredict,interpretation huaraches of toms outlet five northface words, baseball bats a kanye west shoes true nfl rams legend nfl chiefs of oakley sunglasses the nfl panthers people cheap true religion to abercrombie and fitch kids live ray ban sunglasses in ralph lauren black friday the present nfl buccaneers contents.I'm just new balance shoes myself, www.tommyhilfiger.nl I cheap true religion am north face the only polo ralph lauren themselves, michael kors handbags no vans schuhe need ray ban sunglasses to michael kors outlet online sale comparisons gooses with nfl titans others, barbour women jackets not michael kors so michael kors purses much barbour outlet because air max of oakley their nba jerseys own nike.dk capital, bottega veneta not so rolex replica strong background, longchamp and michael kors no michael kors outlet enviable longchamp taschen look mbt shoes outlet and air jordan profound nfl jaguars knowledge, adidas shoes I'm prada just russell westbrook jersey a ralph lauren uk humble toms shoes outlet trees juicy couture clothings grass, puma outlet store but abercrombie I converse shoes believe nfl bengals in swarovski yourself, nike air even nike free 5.0 if replica handbags it cheap basketball shoes encountered ray ban black friday another katespade outlet big storm, knicks jerseys but nike air force also nike huarache a bcbg dresses strong michael kors australia go.Own coach factory outlet online Road pistons jersey is armani clothing their own supra footwear choice, coach outlet I p90x workout schedule have clothing websites to coach outlet online finish, timberland outlet can tommy hilfiger not soccer shoes always vans outlet accompany nfl falcons me air jordans the the north face outlet way nike outlet to coach black friday go ray ban wayfarer so bcbg max azria far away, polo ralph lauren so coach outlet ill, wholesale handbags I ray ban sunglasses can not oakley cry, true religion because everything nfl lions I roche run asked oakley prescription for oakley sunglasses it, new balance no orlando magic one can nfl jerseys help canada gooses outlet me, toms shoes I have jordan shoes to coach outlet go burberry handbags on, air max 90 even north face backpacks if chi hair the kate spade outlet online knees swarovski have abercrombie fitch to go.Youth ralph lauren tracksuits is oakley sunglasses outlet a nfl colts piece michaelkors.com of paper, nfl ravens we nike air are oakley outlet online a replica watches pen, burberry online shop the burberry outlet nib adidas.se can burberry sale enjoy michael kors romantic sway ralph lauren in longchamp handbags this toronto raptors piece memphis grizzlies of ray ban outlet paper, prada outlet but michael kors outlet online sale also nike online how rayban to cheap oakley get toms outlet out roshe run of burberry the cheap eyeglasses paper horizon. nba jerseys Youth levis outlet store is rolex the nike.de will of lunette ray ban pas cher drops milwaukee bucks of nike air max 2015 sweat michael kors bags and michael kors v?skor hard ray ban outlet work led nike air max to montre pas cher the adidas.de nectar - hollister kids enduring sac jerseys

14.01.2017 07:32 | chenlixiang

coach factory outlet

ray ban sunglasses

celine bags

lunettes ray ban

longchamp handbags

oakley sunglasses cheap

chanel handbags

chicago bulls jerseys

coach outlet store online clearances

true religion jeans outlet

polo shirts

michael kors outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin shoes

the north face jackets

canada goose jackets

louis vuitton handbags cheap

toms shoes outlet

coach outlet store online clearances

michael kors outlet online

louis vuitton handbags

coach outlet store online

oakley vault

ralph lauren polo

ralph lauren outlet online

ralph lauren outlet

rolex watches

oklahoma city thunder jerseys

ugg outlet store

nike basketball shoes

nba jerseys shop

michael kors outlet

christian louboutin outlet

ralph lauren polo

nhl jerseys wholesale

michael kors outlet

air jordan

michael kors outlet clearance

louis vuitton outlet stores

canada goose jackets clearance

jordan shoes

louboutin shoes

uggs outlet

toms outlet

the north face outlet

ralph lauren shirts

ugg boots

coach outlet store online

timberland outlet

tommy hilfiger outlet

christian louboutin sale

kate spade outlet

ugg boots

jordan retro

hollister kids

pandora bracelet

canada goose sale

ralph lauren outlet online

discount rolex watches

coach outlet

ray ban glasses

air jordan shoes

mbt outlet store

canada goose outlet

gucci belts

tod's shoes outlet

coach factory outlet

true religion outlet

the north face outlet

oakley vault

jordan retro 7

tory burch outlet online

coach outlet store online

replica watches

ray bans

air jordan shoes

ray ban sunglasses

longchamp le pliage

mont blanc ballpoint pen

cheap uggs

mont blanc

ugg boots outlet

kate spade handbags

seattle seahawks jerseys

cheap ray ban sunglasses

polo outlet

louis vuitton outlet stores

coach outlet online

michael kors outlet online

true religion jeans

toms wedges

oakley sunglasses canada

fitflops sandals

coach outlet

prada sunglasses

michael kors handbags

mcm outlet

michael kors bags

adidas outlet store

louis vuitton handbags

2017.1.14chenlixiang
14.01.2017 07:32 | chenlixiang

coach factory outlet

ray ban sunglasses

celine bags

lunettes ray ban

longchamp handbags

oakley sunglasses cheap

chanel handbags

chicago bulls jerseys

coach outlet store online clearances

true religion jeans outlet

polo shirts

michael kors outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin shoes

the north face jackets

canada goose jackets

louis vuitton handbags cheap

toms shoes outlet

coach outlet store online clearances

michael kors outlet online

louis vuitton handbags

coach outlet store online

oakley vault

ralph lauren polo

ralph lauren outlet online

ralph lauren outlet

rolex watches

oklahoma city thunder jerseys

ugg outlet store

nike basketball shoes

nba jerseys shop

michael kors outlet

christian louboutin outlet

ralph lauren polo

nhl jerseys wholesale

michael kors outlet

air jordan

michael kors outlet clearance

louis vuitton outlet stores

canada goose jackets clearance

jordan shoes

louboutin shoes

uggs outlet

toms outlet

the north face outlet

ralph lauren shirts

ugg boots

coach outlet store online

timberland outlet

tommy hilfiger outlet

christian louboutin sale

kate spade outlet

ugg boots

jordan retro

hollister kids

pandora bracelet

canada goose sale

ralph lauren outlet online

discount rolex watches

coach outlet

ray ban glasses

air jordan shoes

mbt outlet store

canada goose outlet

gucci belts

tod's shoes outlet

coach factory outlet

true religion outlet

the north face outlet

oakley vault

jordan retro 7

tory burch outlet online

coach outlet store online

replica watches

ray bans

air jordan shoes

ray ban sunglasses

longchamp le pliage

mont blanc ballpoint pen

cheap uggs

mont blanc

ugg boots outlet

kate spade handbags

seattle seahawks jerseys

cheap ray ban sunglasses

polo outlet

louis vuitton outlet stores

coach outlet online

michael kors outlet online

true religion jeans

toms wedges

oakley sunglasses canada

fitflops sandals

coach outlet

prada sunglasses

michael kors handbags

mcm outlet

michael kors bags

adidas outlet store

louis vuitton handbags

2017.1.14chenlixiang
14.01.2017 07:32 | chenlixiang

coach factory outlet

ray ban sunglasses

celine bags

lunettes ray ban

longchamp handbags

oakley sunglasses cheap

chanel handbags

chicago bulls jerseys

coach outlet store online clearances

true religion jeans outlet

polo shirts

michael kors outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin shoes

the north face jackets

canada goose jackets

louis vuitton handbags cheap

toms shoes outlet

coach outlet store online clearances

michael kors outlet online

louis vuitton handbags

coach outlet store online

oakley vault

ralph lauren polo

ralph lauren outlet online

ralph lauren outlet

rolex watches

oklahoma city thunder jerseys

ugg outlet store

nike basketball shoes

nba jerseys shop

michael kors outlet

christian louboutin outlet

ralph lauren polo

nhl jerseys wholesale

michael kors outlet

air jordan

michael kors outlet clearance

louis vuitton outlet stores

canada goose jackets clearance

jordan shoes

louboutin shoes

uggs outlet

toms outlet

the north face outlet

ralph lauren shirts

ugg boots

coach outlet store online

timberland outlet

tommy hilfiger outlet

christian louboutin sale

kate spade outlet

ugg boots

jordan retro

hollister kids

pandora bracelet

canada goose sale

ralph lauren outlet online

discount rolex watches

coach outlet

ray ban glasses

air jordan shoes

mbt outlet store

canada goose outlet

gucci belts

tod's shoes outlet

coach factory outlet

true religion outlet

the north face outlet

oakley vault

jordan retro 7

tory burch outlet online

coach outlet store online

replica watches

ray bans

air jordan shoes

ray ban sunglasses

longchamp le pliage

mont blanc ballpoint pen

cheap uggs

mont blanc

ugg boots outlet

kate spade handbags

seattle seahawks jerseys

cheap ray ban sunglasses

polo outlet

louis vuitton outlet stores

coach outlet online

michael kors outlet online

true religion jeans

toms wedges

oakley sunglasses canada

fitflops sandals

coach outlet

prada sunglasses

michael kors handbags

mcm outlet

michael kors bags

adidas outlet store

louis vuitton handbags

2017.1.14chenlixiang
14.01.2017 07:32 | chenlixiang

coach factory outlet

ray ban sunglasses

celine bags

lunettes ray ban

longchamp handbags

oakley sunglasses cheap

chanel handbags

chicago bulls jerseys

coach outlet store online clearances

true religion jeans outlet

polo shirts

michael kors outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin shoes

the north face jackets

canada goose jackets

louis vuitton handbags cheap

toms shoes outlet

coach outlet store online clearances

michael kors outlet online

louis vuitton handbags

coach outlet store online

oakley vault

ralph lauren polo

ralph lauren outlet online

ralph lauren outlet

rolex watches

oklahoma city thunder jerseys

ugg outlet store

nike basketball shoes

nba jerseys shop

michael kors outlet

christian louboutin outlet

ralph lauren polo

nhl jerseys wholesale

michael kors outlet

air jordan

michael kors outlet clearance

louis vuitton outlet stores

canada goose jackets clearance

jordan shoes

louboutin shoes

uggs outlet

toms outlet

the north face outlet

ralph lauren shirts

ugg boots

coach outlet store online

timberland outlet

tommy hilfiger outlet

christian louboutin sale

kate spade outlet

ugg boots

jordan retro

hollister kids

pandora bracelet

canada goose sale

ralph lauren outlet online

discount rolex watches

coach outlet

ray ban glasses

air jordan shoes

mbt outlet store

canada goose outlet

gucci belts

tod's shoes outlet

coach factory outlet

true religion outlet

the north face outlet

oakley vault

jordan retro 7

tory burch outlet online

coach outlet store online

replica watches

ray bans

air jordan shoes

ray ban sunglasses

longchamp le pliage

mont blanc ballpoint pen

cheap uggs

mont blanc

ugg boots outlet

kate spade handbags

seattle seahawks jerseys

cheap ray ban sunglasses

polo outlet

louis vuitton outlet stores

coach outlet online

michael kors outlet online

true religion jeans

toms wedges

oakley sunglasses canada

fitflops sandals

coach outlet

prada sunglasses

michael kors handbags

mcm outlet

michael kors bags

adidas outlet store

louis vuitton handbags

2017.1.14chenlixiang


Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí