eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Přehled článků

Seznam sociálních kurátorů v Praze

Není Policie jako Policie

Rozhovor s ředitelem Městské policie Praha 1

Obecně prospěšné práce (OPP)

Zákazy pobytu od soudu a od obce

Incentivní terapie u těhotných uživatelek

Pokuta za aplikaci na veřejnosti

Oddlužení aneb kudy ven z dluhů

Musím mít u sebe občanku?

Otázky před volbami

Ze sexbyznysu na trh práce

Zabavení drog policií

Táboření, bivakování a policisté

Veřejné pohoršení

Terénní práce v sociálně vyloučených lokalitách

Kriminalita spojená s užíváním drog

Prezentace ze Sekce HR

Pozor na pracovní agentury

Zrušení trvalého pobytu – přehlášení na Obecní/Městský úřad

Oprávnění Policie ČR ke vstupu do KC a NZDM

Precedens - prodej subutexu

Amnestie

Stížnost na policii

Procesy vymáhání dluhů

Stížnost na policisty

Jak to chodí na Úřadě práce

Exekuce

Vyřízení dokladů pro občany Slovenské republiky

Slečna Judra radí - Šíření toxikománie

Slečna Judra radí - Množství větší než malé

Výmaz z rejstříku trestů

Drogy a právo - otázky a odpovědi

Změna v doručování soudních zásilek ...aneb do basy rychleji!!!

Prostor svobodně se rozhodnout

Domácí vězení

Drogové paragrafy

Obecně prospěšné práce

Podmíněné propuštění z výkonu trestu

Množství větší než malé

Toho, kdo nenastoupí do vězení, čeká další trest

Osobní bankrot

Přestupky a jejich trestání

Zákaz pobytu

Test: Jsi prase a bydlíš v chlívku?

Domácí násilí na bytech aneb stejně si za to holky můžou...?

Máma a její dítě na drogovém bytě

Dítě, sociálky a vy...

Jak se žije ve vězení

Co je množství větší než malé?

Absťák v policejní cele

Partneři

Domácí násilí na bytech aneb stejně si za to holky můžou...?

13.10.2010 | Sekce: Sociální a právní

Vyšlo v Dekontaminaci - 4/2008

 

Řeči o domácím násilí se vedou a voda, ale častěji krev obětí teče. To je dojem, který mám, když se na bytech s tímhle průšvihem setkám a pozoruji to smíření, s jakým se nechávají holky mlátit pro nic nebo pro trochu perníku.

Měním stříkačky na bytech a chápu jako projev velký důvěry, když mě na byt někdo pustí. Nejvíc si ale cením té důvěry, když mi přijde otevřít holka s obvázanými žebry, monokly nebo zlámanými prsty a nevymýšlí si, že upadla ve vaně, zvlášť, když na daném bytě žádná vana není. Že jí „starej zase rozbil držku" se většinou dozvím.

Setkala jsem se s vymlácenými zuby, popáleninami, pořezáním, viděla jsem i památky po škrcení provazem i rukama. Nejhorší stopy po brutálním zacházení jsou ale v pocitech viny a žádném sebevědomí týraných holek. V drtivé většině týraná neudělá v podstatě vůbec nic pro svojí záchranu. Důvodů mi líčí mraky, ale nejčastější jsou: „Vždyť mi zas tolik neublížil", „Když on mě ale miluje", „Když on by mě zabil, kdybych ho udala", „Když já bych neměla perník", říkají ty nejupřímnější. Jsem v kontaktu i s holkama, který jsou bez bydlení a dělají majitelům bytů leccos, aby je u sebe nechali. A tak je někdy součástí nájmu i ukájení majitele necháním se zmlátit nebo podobnou „rajcovní" praktikou. Takže důvod: „Když já bych neměla kde bydlet, kdybych od něj odešla" je samozřejmě reálná a uvěřitelná potíž.... Ale na stranu druhou, znám i holky, který nikdo nemlátí a taky nějak bydlej.

Někdo je na tom s vlastní sebeúctou tak špatně, že si tohle peklo nechá líbit. Má v sobě dokonce přesvědčení, že to snášet musí, že to zkrátka nezbytně patří k životu.

 

Cesta ven

Život s tyranem není vězení, kam vás někdo zavře bez možnosti jít pryč - existuje cesta ven! Je třeba uvědomit si, že nikdo nemá právo nikoho mlátit, pálit, pořezávat, připoutávat k topení, přidušovat, škrtit ani nic podobnýho. Tyranovi se často podařilo vyvolat ve svých obětech pocity viny, že si za to můžou! „Kdybych se přezula, určitě by mě nezmlátil", řekla mi jedna oběť. Zbavit se pocitů viny je snad vůbec nejdůležitější a zároveň asi nejtěžší krok ke svobodě.

Týrání se totiž většinou nedá předejít, jak si často oběti mylně myslí. Když podobná mučitelská potřeba na partnera, kunčafta,... zkrátka na tyrana přijde, je dobré nebýt tam, kde je on. Někdy to holky řeší tak, že se jdou třeba i na dlouho projít. Když se vrátí domů, může ale tyran zuřit o to víc. Já bych se nevracela vůbec, ale pokud třeba víte, že záchvat agrese u vaší polovičky za krátko vymizí, nehroťte konflikt a vykliďte prostor. Ale je chybou myslet si, že s psychopatickou osobou, která má k ubližování sklon, můžeme vyjít v dobrém. Struktura tyranovi osobnosti je většinou taková, že ho nikdy nemůžete přesvědčit, aby vám neubližoval. Nikdy nic neuděláte dobře, vždycky si „něco najde", on by vždycky všechno udělal zdařileji, než vy, nikdy se mu nezavděčíte. Takže, pokud s ním zůstanete, koloběhu ubližování neuniknete.

 

Ach, ta láska chemická...

U holek uživatelek se koloběh týrání přerušuje o to hůř, když má tyran přístup k drogám. „Potřebovala jsem sbalit vařiče, abych nemusela pořád osaměle shánět matroš", otevřeně řekla jedna z mých klientek. Teď jí vařič udržuje nejen v závislostí na jedech, ale i na sobě samém. Od doby, co spolu bydlí, nepořizuje si sice „matroš osaměle", ale vykupuje ho důležitějšími hodnotami a to např. svojí kůží. Tenhle pan „zdroj drog" se totiž často baví tím, že po ní stříká z velkoobjemové stříkačky chemky, naposledy to byla solnice a ona má z téhle kratochvíle „naštěstí jen" popálená záda. Jo a perníku dostala na špičku nože.

 

Takže co se dá vlastně dělat? aneb Než zabijete jeho nebo sebe...

Už bylo naznačeno, že jedna pomoc musí přijít zevnitř vás samých. To je ale to nejtěžší, přesvědčit se, že není žádný důvod, abyste snášely peklo, které vám tyran chystá. Tak například bagatelizace typu, že mi zlomil jenom nos anebo, že mi zkrátka neublížil tolik, jak by mohl, nikam nevede Hodně podivné je i přesvědčení, že vás tyran miluje. To může být i pravda, ale láska má i lepší podoby a jestli vám nosí kytky se stejnou pravidelností jako vám rozbíjí hubu, zkuste uvěřit, že jsou chlapi, který zůstanou jen u kytek. No a jestli vás tyran udržuje ve strachu, že vás zabije, když ho udáte nebo opustíte, o to rychleji od něj zmizte!!!

 

To jsme probrali to těžší a teď to lehčí:

Když „to" na něj přijde a vy jste v akutním nebezpečí, mobilizujte všechnu možnou pomoc, hulákejte, utíkejte, bušte na sousedy, volejte policajty. Pokud máte mobil, nechte třeba vytočený číslo a křičte o pomoc...

 

Zpráva od doktora a odborná pomoc

Pokud už jste zbitá, je více, než dobré zajít k doktorovi a nechat si napsat zprávu, kterou můžete třeba i později dokladovat důvod k podání trestního oznámení. Dobré je schovat si i jiné důkazy týrání (roztrhané oblečení, vytržené vlasy, dobré je mít fotky modřin apod.) Mám zkušenost, že některé holky doklad o tom, že trestní oznámení podaly buď zahodily záměrně, aby ho u nich tyran nenašel nebo ho ztratily. Je tedy dobré si doklad o podání ponechat třeba i u odborného pracovníka, kamaráda nebo v káčku apod., kde můžete o potížích mluvit. To ostatně můžete např. i na nepřetržité lince DONA:.

Zažila jsem i případ, že pořádková policie na jedné MČ nepřijala trestní oznámení, protože se prý nestalo na daném obvodu a že týraná nesplňuje podmínky pro podání trestního oznámení, že je zkrátka zmlácená málo. To je velký omyl. Trestní oznámení můžete podat kdekoli třeba i za to, že vám někdo řekne, že jste kráva.

Tyran bude vyšetřován na svobodě a pokud mu týrání nedokážou, může znepříjemňovat život své oběti hodně dlouho. Dobré je volat na něj neúnavně policii pořád, tyrani uživatelé jsou často v podmínce a obtěžování si pak rozmyslí.

 

Odchod a co dál

To vše je dobré dělat, pokud se rozhodnete od tyrana odejít. Odchodem často nic nekončí, ale naopak všecko začne. Dá se předpokládat, že budete tyranem hnusně pomlouvána v tom lepším případě, v tom horším naháněna a bude vám vyhrožovat ve smyslu: "Budeš trpět, svině." apod. Přesto a právě proto je dobré tyrana trvale opustit, a pokud jste rozhodnutá nevrátit se, při nahánění nemilosrdně volejte policii (Policie ČR: 158, Policie městská: 156). Někomu se osvědčilo změnit tyranovi známý režim dne. Když jste byla třeba pravidelně od dvou do tří na Hlaváku, choďte jinam v neobvyklé hodiny. Tyran si časem odvykne a najde si oběť jinou, bohužel. Je dobré být připravená i na to, že vám bude líto, že si našel jinou nebo že v zoufalství nejvyšším přijde a v kleče bude plačky slibovat, že se změní. Vy, protože pochopitelně chcete lásku a často nevěříte, že vás bude někdy někdo normálně milovat, tak mu na to skočíte a budete tam, kde jste byly, tzn. v prdeli. Mlácení totiž vážně není důkaz lásky a sex „udobřovák" se může zdát jako dobrý řešení, ale ještě nikdy nic trvale nespravil.

 

P.S.: Nepochybuji, že existuje i násilí ve směru opačném, tzn. žena tříská chlapa, ale s tím zkušenost nemám žádnou, tak se k tomu nemůžu vyjadřovat.

 

Alice Holečková

Terénní programy Drop In, o.p.s.

 

Kam zavolat:

DONA - nepřetržitá linka pro oběti domácího násilí 251 51 13 13

Kde najít info na netu:

www.donalinka.cz

www.domacinasili.cz

Komentáře

 

07.07.2018 03:09 | 2018.7.7xukaimin

swarovski

boy london clothing

louboutin pas cher

montre homme

nike air max

air max

coach outlet

kates pade outlet online

nike shoes

supra shoes

tn pas cher

kate spade uk

nike free

kobe bryant shoes

polo ralph lauren

coach outlet

mizuno

nike roshe

instyler

timberland boots

beats headphones

mont blanc pens

ralph lauren

fitflops

air max 2018

chaussure nike

oakley sunglasses

coach outlet online

barbour

burberry handbags

adidas outlet store

nike outlet store

rolex watches

adidas zx flux

parajumpers

adidas running shoes

guess factory

michael jordan

stuart weitzman

oakley uk

kenzo clothing

nike kyrie 2

ray ban sunglasses

puma shoes

nike air max 90

abercrombie

ghd hair straighteners

christian louboutin

air force

adidas outlet store

vibram fivefingers

oakley sunglasses

insanity workout

nike air max

true religion

oakley vault

salomon shoes

abercrombie

jordan 3

nike air max

true religion jeans

spain world cup jersey

nike air max

dansko shoes

polo ralph lauren

roty burch outlet

louboutin

kobe 9 elite

jordan

ray ban sunglasses

sac vanessa bruno

nike blazer

links of london uk

ray ban sunglasses

oakley pas cher

kate spade

nike uk

lacoste shoes

herve leger dresses

swarovski gioielli

lebron james shoes

nike air max

true religion outlet

versace handbags

adidas outlet store

ed hardy

swarovski jewelry

mont blanc pens

nfl jerseys

burberry sale

nike air max

new balance shoes

asics trainers

lululemon outlet

air max

nike air force 1

adidas superstar

hermes birkin

michael kors outlet

pandora charms

2018.7.7xukaimin
02.07.2018 04:03 | shenyuhang
shenyuhang20180702

mont blanc outlet

cheap oakley sunglasses

christian louboutin sale

ray ban sunglasses

ray ban sunglasses

pandora jewelry outlet

mont blanc outlet

pandora charms

true religion outlet

christian louboutin outlet

pandora jewelry outlet

canada goose jackets

oakley sunglasses wholesale

canada goose outlet online

kate spade handbags

kate spade sale

christian louboutin

michael kors outlet store

michael kors outlet online

kate spade handbags

canada goose jackets canada

fitflops sandals

longchamp outlet online

coach outlet online

tory burch shoes

oakley sunglasses wholesale

ray ban sunglasses

canada goose

air max 2017

puma shoes

true religion outlet store

ugg boots clearance

nfl jerseys

giuseppe zanotti outlet

pandora outlet

kate spade outlet

oakley sunglasses wholesale

yeezy boost

pandora charms

ray ban outlet

michael kors outlet

fred perry clothing

ralph lauren outlet

canada goose

uggs outlet store

nike air ma 90

mbt outlet clearance

canada goose jackets

michael kors outlet

mbt

michael kors outlet

pandora

pandora jewelry outlet

longchamp outlet

mont blanc pens

yeezy boost 350

cheap ugg boots

michael kors outlet

polo ralph lauren outlet

adidas superstar

ray ban sunglasses outlet

canada goose outlet

ugg boots

canada goose

cheap ugg boots

adidas shoes for men

ralph lauren shirts

mbt outlet

ugg outlet online clearance

lunette ray ban

ugg boots

rolex watches for sale

ralph lauren outlet

pandora outlet

pandora outlet

michael kors outlet clearance

oakley sunglasses wholesale

canada goose jackets

pandora outlet

ugg outlet

coach outlet online store

michael kors outlet

pandora charms

rolex replica watches

canada goose jackets

ralph lauren uk

uggs outlet

mbt shoes

kate spade bags

ralph lauren uk

ugg outlet

ugg boots clearance

pandora charms outlet

cheap jerseys wholesale

true religion

polo ralph lauren

cheap jordan shoes

true religion jeans

moncler jackets

moncler jackets

27.09.2017 07:31 | Mary Stoker
Here There are numerous shoes graphic designers which may have boots into their significant collections. Artist boot footwear may be cost-effective, dependant upon the spot where you get them. Having said that, some people feel that should you pay out Clarks Shoes much more for your developer footwear, these are of better quality than those ordered for less costly charges.Many developers via Yves E Laurent so that you can Gucci, Purple velvet Angels so that you can Jimmy Choo almost all give many of the most high priced custom made shoes that you can buy. This isn't to say that these particular boot styles are worthy of above others, it's only finding cash for the particular brand coupled to the boot. The most common Jimmy Choo custom made shoes or boots are made from dark-colored synthetic leather Nike Cortez and still have 4 buckles over the feet. They're foot boot styles this will let you indicated bottom by using finished platinum tinted buckles, and they are frivolously provided inside. These custom footwear give a 5 inches back heel and so are created from Italian language leather, this is why the price is really so exuberant. With a price label in excess of $800, one can realize why a person could feel that reduced footwear aren't made with the same standards in your mind.The most recent identity within the manner Michael Kors Outlet landscape will be Purple velvet Angels. Tag heuer provides dark-colored deerskin boots this measure from the flooring, 81 inches. All these custom shoes or boots possess a deerskin second having fabric along with leather-based filling in. Due to the fact give you a Some ? in . high heel inside a household leather covered foundation. For just a tariff of less than $400, mainly because appear while stunning as being the Jimmy Choo, nevertheless be less expensive because of the maker being therefore new.Gucci gives a set of two their custom made boots for under under $1,900. Ralph Lauren Outlet These kind of charming shoes or boots will be grey colored, and still have sugary tassels around the outer edge being an highlight. Pebbled natural leather outers which has a blow stitch detail, these boots give you a game feet plus a buckskin cellular lining. The Several " hindfoot and the shaft gauging Ten inches width, virtually any woman would probably contentedly spend value for such Italian synthetic leather creations.The Yves Laurent custom made boot footwear that happen to be the most popular are constructed of Italian synthetic leather and features any heel involving 5 ? in .. Having a rarely sharp feet along with certain leather reduce around the grained buckskin Skechers UK of the boot, this shoe provides the similar features as being the Velvety Angels shoe. On the other hand, the price of due to the fact earnings regarding $1,Three hundred. The price distinction is as a consequence of brand that may be linked to the artist.No issue the actual creator boot styles you decide on, anticipate to pay not less than around 200 cash Fidget Spinner for each match. Not simply could be the skillfullness along with materials part of the expense, even so the label in the custom made that built all of them. Few people know people own a pair of Jimmy Choo creator footwear, and so participate in it up when you purchase these folks. Show everybody you are well you realize ones creative designers by displaying the modern acquire. Some sort of well known designer as soon as said Make them stare, get them to cry, get them to be laugh with you making them cease to live to make use Rihanna Puma of your own models. Carry heed to make anyone jealousy ones designer boot footwear.
15.08.2017 09:34 | dfd
replique montre[URL=http://www.luxemontrefr.com]replique montre[/URL]
20.04.2017 08:37 | lzm

pandora jewelry

coach factory

kate spade handbags

Burberry outlet online

coach outlet

Nike Jordans

yeezy boost 350

michael kors purses

pandora necklace charms

ralph lauren

pandora rings sale

burberry australia

abercrombie outlet

Prada Factory Outlet

nike outlet

coach outlet online

prada us

michael kors outlet

nike shox shoes

moncler outlet

oakley outlet

coach outlet

salomon hiking shoes

ray ban sunglasses

Coach Sunglasses Outlet

kate spade

huarache nike

michael kors uk

ray-ban sunglasses

michael kors

huaraches

pandora charms black friday

abercrombie outlet

michael kors outlet

kate spade bags outlet

cheap coach purse

pandora rings

michael kors outlet

longchamp outlet

pandora rings

michael kors outlet

Kate Spade Australia

nfl jerseys

prada outlet online

pandora charms

kate spade bags

michael kors purses on sale

pandora rings

Hugo Boss Outlet

Nike Air Jordan

burberry outlet

kate spade outlet

Ralph Lauren Polo

michael kors wallet

paul smith sale

hockey jerseys

ray ban prescription glasses

prada sunglasses

louis vuitton outlet

flash sunglasses

michael kors outlet

pandora bracelet

basketball jerseys

abercrombie outlet

official prada site

michael kors outlet online

pandora charms

michael kors outlet

prada outlet

pandora rings

timberland uk

mlb.com

coach bag

burberry scarfs

nike basketball shoes

pandora australia

coach outlet

burberry online

canada goose jacket

landinggear

prada outlet

oakley frogskins

prada outlet

canada goose sale

coach outlet store

yeezy boost 350

Coach Outlet

burberry outlet

pandora charms sale

pandora necklaces

salomon shoes

michael kors bags

Hugo Boss Online

coach outlet

air jordan shoes

coach outlet online

michael kors outlet

nike store

hermes bag

pandora bracelet

polo outlet online

kate spade

Nike Hyperdunk 2015

moncler jacket mens

Adidas Yeezy Boost 350

china factory sale

Coach outlet online

pandora uk

pandora charms

michael kors outlet bags

beats by dre

michael kors us

prada handbags

coach outlet

michael kors outlet

Michael Kors Outlet

michael kors totes

Nike Hyperdunk Shoes

nike id

michael kors outlet online

coach bags

coach factory outlet

cheap ray ban sunglasses

rayban aviator

chanel bag

jimmy choo australia

prada bag

ray ban outlet

michael kors outlet online

authentic prada outlet online

prada handbags

sunglasses hut

china wholesale

pandora uk

piumini moncler replica

michael kors outlet

prada outlet online

moncler jacket

michael kors outlet

michael kors australia

louis vuitton outlet

michael kors outlet

kate spade bags

moncler coats

baseball jerseys

sunglasses sm

coach australia

Hyperdunk 2016

louis vuitton australia

coach outlet

michael kors black friday

football jerseys

Mizuno Running Shoes

Longchamp Outlet

coach handbags

ray-ban sunglasses

mlb shop

pandora rings

ray ban sunglasses

moncler outlet

moncler sale

nike air huarache

michael kors purses outlet

burberry scarf

michael kors online

coach sunglasses for women

Nike KD 8

tiffany and co

pandora jewelry

michael kors outlet

moncler uk

michael kors

michael kors outlet

pandora princess ring

michael kors italy

kate spade black friday

coach carter

coach diaper bag

abercrombie and fitch

Jordan Retro

official prada site

nike shox

sunglasses outlet

adidas australia

Canada Goose Outlet

coach outlet online

kate spade outlet

yeezy boost 350

air jordan retro

mens sunglasses

11.04.2017 03:30 | dongdong8

michael kors handbags outlet

pandora bracelet

oakley sunglasses wholesale

nike air max 2017

nike air max

true religion

ralph lauren

kobe 12 shoes

mbt shoes

michael kors

michael kors tote bag

polo ralph lauren

yves saint laurent handbags

polo ralph lauren

coach factory outlet

mlb jerseys

ysl handbags

nba jerseys

christian louboutin uk

true religion

nfl jerseys wholesale

nike free run

converse shoes

true religion

adidas adizero f50

mlb jerseys wholesale

kd 9 shoes

adidas trainers

reebok shoes

prada handbags

polo ralph lauren outlet

polo ralph lauren

michael kors bags

adidas trainers uk

valentino boots

michael kors uk

nike air max 2017

coach handbags

nhl jerseys

fitflops uk

coach factory outlet

nike tiempo legend

valentino sandals

nike outlet

red bottom shoes

michael kors outlet clearance

toms shoes

michael kors outlet online

burberry handbags

birkenstock outlet

coach factory outlet

birkenstock sandals

le coq sportif chaussures

michael kors handbags

stan smith adidas

nfl jerseys

adidas shoes

prada outlet

ray ban sunglasses outlet

lebron 14 shoes

prada handbags

parker pens

michael kors

michael kors

adidas nmd xr1

salvatore ferragamo outlet

levi's jeans

toms shoes

coach factory outlet

ray bans

fred perry polo shirts

michael kors handbags

kate spade

cheap jordan shoes

michael kors outlet

ralph lauren shirts

burberry outlet

adidas nmd

toms uk

michael kors handbags

nike air force 1

burberry outlet

pandora uk

coach factory outlet

polo shirts

mcm bags

jordan outlet

nike trainers

christian louboutin shoes

coach outlet online

ray ban sunglasses

cheap omega watches

nike air max

nike air max 2016

replica watches

nike outlet

the north face

adidas yeezy

oakley sunglasses outlet

adidas yeezy 350 boost

nike roshe

new balance sneakers

cheap ray ban sunglasses

true religion outlet

polo ralph lauren

kevin durant shoes

coach factory

supra shoes

adidas nmd

tory burch outlet

ray ban wayfarer

adidas shoes

ray ban sunglasses wholesale

adidas superstar

christian louboutin outlet online

nike cortez

adidas originals superstar

pandora jewelry

christian louboutin

adidas zx flux

ralph lauren polo shirts

longchamp handbags

nike outlet

adidas originals

coach factory outlet

nike mercurial victory

coach factory online

christian louboutin outlet

yeezy boost 350 v2

christian louboutin sale

birkenstock outlet

michael kors handbags

christian louboutin outlet

longchamp outlet

fitflops

fitflops sale clearance

coach factory outlet

ray ban sunglasses outlet

fitflop shoes

timberland boots

coach outlet

christian louboutin outlet

ecco shoes

toms shoes

pandora outlet

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

pony shoes

hollister clothing

mlb jerseys cheap

coach factory outlet

kobe bryant shoes

nike roshe

columbia shoes

oakley sunglasses

columbia sportswear outlet

nike running shoes

fila shoes

manolo blahnik shoes

adidas nmd

ralph lauren outlet

michael kors handbags

coach outlet online

nike roshe run

michael kors outlet

mont blanc pens

north face

coach factory online

oakley sunglasses wholesale

adidas originals

nike air max uk

michael kors outlet online

adidas stan smith

nike blazer shoes

polo ralph lauren outlet

ralph lauren outlet

longchamp outlet

coach outlet store online

michael kors outlet

true religion uk

timberland outlet

true religion

mlb jerseys

nike air max uk

adidas yeezy boost 350 v2

christian louboutin shoes

toms outlet

ray ban canada

coach outlet store online

pandora charms

christian louboutin pumps

ralph lauren polo outlet

tory burch

jordan shoes

cheap jordans

vans shoes

polo ralph lauren

cheap jordan shoes

oakley vault

christian louboutin uk

lebron 13

coach outlet online

kate spade handbags

cheap oakley sunglasses

puma shoes

hermes birkin bag

vans shoes

under armour

toms outlet

ray ban aviators

air jordan shoes

ferragamo shoes

ray ban sunglasses uk

polo ralph lauren outlet

coach outlet

adidas yeezy 350 v2

michael kors outlet clearance

nike roshe run

fitflops sale clearance

le coq sportif

tiffany co

michael kors handbags

cheap nfl jerseys

cheap oakley sunglasses

longchamp handbags

nike huarache

cheap jordans

nike store

coach outlet online

mcm outlet

adidas outlet

converse shoes

coach handbags

coach outlet

nike air max

cheap nhl jerseys

michael kors handbags

pandora jewelry

jordans

michael kors outlet online

mizuno running shoes

adidas neo

air jordan

adidas outlet

true religion jeans

michael kors outlet online

cheap jordans

michael kors handbags outlet

hermes bags

hermes bags

coach factory outlet online

birkenstock sandals

christian louboutin shoes

oakley sunglasses

christian louboutin sale

beats by dr dre

red bottom shoes

chelsea jersey

michael kors outlet

nike huarache

ralph lauren

adidas football boots

michael kors handbags

manchester united jersey

coach outlet

calvin klein

ray ban sunglasses

ray ban sunglasses

instyler max

burberry outlet

louboutin paris

true religion sale

coach outlet

true religion jeans

mont blanc pens

longchamp handbags

michael kors outlet online

ralph lauren

new balance

ed hardy clothing

adidas nmd r1

michael kors handbags

cheap snapbacks

polo ralph lauren

coach canada

ray ban sunglasses

oakley vault

ray ban sunglasses uk

cheap oakley sunglasses

michael kors handbags

oakley sunglasses

mac cosmetics

ray ban sunglasses outlet

oakley sunglasses

asics shoes

lebron james shoes

gucci shoes

oakley sunglasses outlet

prada outlet

tory burch

hermes outlet

air max uk

polo ralph lauren

oakley sunglasses

ray ban eyeglasses

cheap pandora jewelry

adidas ultra boost

fitflops

prada outlet online

cheap oakley sunglasses

hermes handbags

adidas yeezy boost 350

michael kors outlet

kate spade handbags

nike sb

michael kors handbags

michael kors bags

ed hardy

cat boots

oakley vault

vibram fivefingers

reebok shoes

lee jeans

20174.11wengdongdong

28.02.2017 04:48 | s
On a day trip to London alone, we?d spied 20 travelling Longchamp Outlet from Charing Cross to Sloane Square. Red, beige, black, navy - one woman even had three: the roomy travel bag on one shoulder, the medium-sized Cheap Longchamp shopper on the other and the dinky handbag on her arm.And there they were again in Tunbridge Wells, Kent. They?re even taking Longchamp Outlet Online over at my daughter?s school where the large, long-handled shopper is popular with fashion-conscious sixth-formers.
28.02.2017 04:48 | you
On a day trip to London alone, we?d spied 20 travelling [url=http://www.cheaplongchampbags.org.uk]Longchamp Outlet[/url] from Charing Cross to Sloane Square. Red, beige, black, navy - one woman even had three: the roomy travel bag on one shoulder, the medium-sized [url=http://www.cheaplongchampbags.org.uk]Cheap Longchamp[/url] shopper on the other and the dinky handbag on her arm.And there they were again in Tunbridge Wells, Kent. They?re even taking [url=http://www.cheaplongchampbags.org.uk]Longchamp Outlet Online[/url] over at my daughter?s school where the large, long-handled shopper is popular with fashion-conscious sixth-formers.
28.02.2017 04:47 | sevenfly
On a day trip to London alone, we?d spied 20 travelling [url="http://www.cheaplongchampbags.org.uk"]Longchamp Outlet[/url] from Charing Cross to Sloane Square. Red, beige, black, navy - one woman even had three: the roomy travel bag on one shoulder, the medium-sized [url="http://www.cheaplongchampbags.org.uk"]Cheap Longchamp[/url] shopper on the other and the dinky handbag on her arm.And there they were again in Tunbridge Wells, Kent. They?re even taking [url="http://www.cheaplongchampbags.org.uk"]Longchamp Outlet Online[/url] over at my daughter?s school where the large, long-handled shopper is popular with fashion-conscious sixth-formers.
27.12.2016 07:32 | LEE123

Charlotte now appears to be have dodged a topic on thursday night Trx Kopen when an MRI on the rear of concentrate Al Trx Suspension Jefferson's desirable leg but also leg shown unfavourable. The specific wasps recounted Jefferson will discuss with producers consultants, That will compute at this stage how long he can forget about. "The prompter we will have the anguish playing, Your whole lot I can return to their office, Trx Oefeningen Jefferson defined thursday night, Putting"It a long product,

02.08.2011 10:35 | Vlčák
hmmm..:-( smutné ale pravdivé..zají vamí článek..


Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí