eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Přehled článků

Smažím perník - (ne)peču na zuby

Růže - Erysipel

Biopsie a cirhóza jater

Višňák - dobrý sluha, ale zlý pán

Cesty buprenorfinu k injekční aplikaci

Zhodnocení mezinárodního projektu IMPACT

Infekční centrum pro drogové závislé při FN Motol

Metodické materiály k testování na infekce

Vliv pervitinu na dutinu ústní

Infekční endokarditida

Těhotenství, děti a drogy

Test znalostí o hepatitidě C

Bolest a co s ní

Léčba závislosti na alkoholu

Delirium tremens

Porod v terénu?

Záchranná služba a uživatelé drog

Klíšťata a jak na ně?

Virus Hepatitidy C

Zdravotní péče pro Slováky

Stručný latinsko-český zdravotnický slovník

Hojivé masti

Mapování a metodika zvládání somatických komplikací injekčních uživatelů drog

Podávání léků v sociální službě: k další diskusi

Detoxikovat se sám nebo s pomocí?

HIV poradenství u vybraných rizikových skupin

Brouci pod kůží a v hlavě

Absces známý neznámý

Paraziti a jejich vnímání

Mýty o první pomoci

Neléčená žloutenka typu C

Omrzliny

Substituční programy v Praze

Doporučení k lékaři

Leták o hepatitidě typu C

Mastičky

Konference Imp.Ac.T.

Zuby a jedy

Srdeční endokarditida podrobně

Plísně & masti

Méně známé kousky - chlamydie a genitální opar

Už máš HIV (testy)?

AIDS - jak to všechno začalo

Třicátník stále ve formě

Poleptání

Epileptické záchvaty

Co víš o žloutence C? (anketa)

Kdo sbírá céčka? A co na obranu před žloutenkami?

Žloutenka C - přehledová tabulka aneb co vás čeká až jí dostanete

Ach jo... (aneb vši, muňky, filcky, vyrážky a mykóza)

Jsem v tom! (?)

Zuby dělaj člověka...

Kterak neotěhotněti

BEWARE - Syfilis is coming!

MUDr. Řehák: Je dobrý to řešit

Hepatitida typu C

Zásady testování

Rady všemi mastmi mazané

Popáleniny

Není to jen o cucání

Subuxone - nová šance?

Chutná to líp

Petrolejové lampy - Syfilis

Miminka s absťákem

Testování hepatitidy typu C v káčku - bakalářská práce

Subutex: lék, nebo fet?

Subáč v žíle

Jít nebo nejít na detox?

Biomaso, čili vřed bércový

Stručná historie substituce

Co na rány, boule a tělní krátery?

Co je to substituce?

Co všechno ještě nevíte o bezpečném sexu a vědět byste měli

Abscesy atd. včetně protiinfekčního dvanáctera

Já rád játra! Ty rád játra?

TBC

Miminka a drogy

Testy na žloutenku

Proč se zuby kazí?

Víš co bereš?

Závislost na jehle

Partneři

Já rád játra! Ty rád játra?

11.06.2010 | Sekce: Zdravotní

Vyšlo v Dekontaminaci - listopad 2004

 

Co víte o svých játrech? Že všechno? Protože máte přece žloutenku céčko? Tak schválně - malé opakování, kdybyste náhodou zapomněli.

CT cirhosy jater

Játra tvoří největší žlázu lidského těla, jejich podstatná část je uložena v pravé horní části břicha, pod spodní částí hrudního koše (pravé podžebří). Menší část zasahuje až do levé poloviny těla. V těsném sousedství jater je celá řada životně důležitých orgánů. Nahoře bránice a plíce, vzadu pravá ledvina a vepředu a pod nimi žaludek s počátkem tenkého střeva, dole střevo tlusté. Před poškozením chrání játra žebra ve spodní části hrudního koše. 

 

Pokud vám toto opakování vadí, neboť svá játra přeci velmi dobře cítíte, určitě není něco v pořádku. Játra byste totiž cítit neměli. Za normálních okolností člověk totiž o svých játrech ani neví. Obvykle je nelze ani nahmatat, jsou celá ukryta pod žeberním obloukem.

 

Jak vlastně taková játra vypadají? Můžete se na ně podívat v kterémkoliv řeznictví, lidská jsou podobná vepřovým. Je to měkký, pružný a křehký orgán hnědočervené barvy. Svojí váhou (kolem1,5 kg) i velikostí (délka asi 25 cm) se řadí k největším orgánům lidského těla. Anatomicky se dělí na dvě hlavní části - pravý a levý lalok. Každý z nich pak ještě na řadu dalších menších segmentů.

 

Do jater vstupují důležité krevní cévy. Jaterní tepny zásobují orgán okysličenou krví. Žíly odvádějí „použitou" krev zpátky k srdci. Vrátnicová žíla přivádí do jater ke zpracování krev s látkami vstřebanými ze střeva, v ní jsou obsaženy důležité výživné látky i škodliviny. Játra patří mezi nejdůležitější orgány lidského těla. Jednoduše si je můžeme představit jako filtr a továrnu, kde se zpracovávají všechny zachycené látky z krve. Vaše játra jsou místem, kam směřuje převážná většina toho, co do svého těla dodáváte zvenčí.

 

Vaše játra mají členitou vnitřní strukturu. Laloky a segmenty se dále člení až na drobné lalůčky. Ty tvoří trámce jaterních buněk. Vzdáleně to připomíná obrovské bludiště. V jeho chodbách se míchá krev přiváděná jaterními tepnami a vrátnicovou žílou. Živiny, kyslík, ale i jedy omývají trámce a dostávají se do blízkosti jaterních buněk. Ty si je z krve jako filtr vybírají a zpracovávají. Po očištění pokračuje krev do žíly v centru lalůčku a dále do organismu. Odpady vyloučí jaterní buňky do žlučových kanálků. Vytvoří se žluč, která putuje do žlučníku.

 

Proč tak složitě? Přesné vnitřní uspořádání jaterních buněk, trámců a lalůčků je nezbytné pro zajištění správného fungování všech vnitřních pochodů ve vašich játrech.

 

Játra jsou místem, kde v každém okamžiku probíhá několik tisíc procesů. Právě teď se očišťuje krev, štěpí důležité látky, vzniká žluč. Játra plní několik hlavních funkcí - hospodaří s vaší energií, zásobují vás živinami a vitamíny, tvoří žluč a odstraňují jedovaté látky. Játra představují důležitou vstupní bránu do organismu, působí jako filtr, který z protékající krve odčerpává škodlivé, nebo jedovaté látky, zachycuje a zpracovává i látky vznikající ve vašem těle (hormony, bilirubin, amoniak), pomáhají tvořit a řídit vaše tělo, vznikají zde bílkoviny, enzymy, hormony, bílkoviny udržující rovnováhu tekutin v těle, látky tvořené játry jsou základními složkami procesu srážení krve.

 

Opili jste se? Bolí vás hlava? I po každé další dávce drogy mají játra pohotovost. Pracují na plné obrátky, zbavují vás alkoholu, nebo drog. Díky játrům budete zase fit. Pokud jsou v pořádku, zdravá, bez žloutenky.

 

Játra patří mezi největší a nejdůležitější orgány lidského těla. Plní řadu nezbytných funkcí, na kterých je bezprostředně závislý celý organismus. Bez jater se nedá žít a život na jehle jim dává pěkně zabrat!

 

A co se všechno děje s vašimi játry, pokud máte žloutenku? Virová hepatitida je onemocnění charakterizované především rozpadem jaterních buněk, který vzniká v důsledku napadení jaterní buňky cizím organismem - virem. Důsledkem rozpadu jaterních buněk je zánět jaterní tkáně, proto označení hepatitida.

 

Rozdíl mezi akutní a chronickou hepatitidou se pokusíme vysvětlit v následující části:

 

AKUTNÍ hepatitida - je příznakově nejvýraznější fází celého onemocnění, zežloutne vám kůže a oční bělmo. To proto, že játra jsou nemocí přechodně neschopná zbavovat tělo žlutého krevního barviva - bilirubinu. V tomto období vám taky bude nejvíc špatně, můžete mít průjem, zvracíte, objeví se tmavá moč a světlá stolice, játra jsou zvětšená a býváte taky snadno a hodně unavení. V tomto období se při vyšetření krve objevuje extrémní zvýšení hodnot jaterních testů. Při tomto vyšetření se sleduje krevní hladina enzymů, které se vyskytují v jaterních buňkách. Při zvýšeném rozpadu jaterních buněk, což je právě případ akutní žloutenky, jsou tyto bílkoviny uvolňovány a dostávají se do krve, kde jsou potom měřeny jejich vysoké hladiny.

 

CHRONICKÁ hepatitida - podmínkou pro vznik chronické žloutenky je dlouhodobá přítomnost viru v jaterní tkáni, tzv. chronická infekce. U některých virů k této infekci vůbec nedochází (třeba žloutenka typu A), je to proto, že systém obranyschopnosti organismu je tak účinný, že se umí s infekcí vypořádat a tělo infekce zbavit. U některých virů k chronické fázi dochází pouze někdy, u jiných naopak téměř vždy. V případě, že k chronické infekci dojde, dochází k dlouhodobému rozpadu jaterních buněk, ve tkáni jater probíhá zánět. Důsledkem těchto poměrně složitých procesů může být tvorba vazivové tkáně, která se může vystupňovat do té míry, že se rozvine jaterní cirhóza.

 

JATERNÍ CIRHÓZA - můžeme si ji představit jako zvazivovatění jaterní tkáně, kde správně fungující jaterní buňky. Jsou v menšině a vazivem jsou ještě navíc utlačovány. Příznaky tohoto období nejsou zdaleka tak dobře patrné, jako v případě akutní žloutenky. Může se jednat o netypické příznaky, jako je unavenost, ospalost, vyskytují se tlaky v pravém podžebří, někdy vázané na určitý druh stravy, mohou se vyskytnout bolesti kloubů a kožní vyrážky.

 

O „céčku" jste toho už určitě slyšeli a četli spoustu, víte, jak se máte chovat a chránit, ale jistě nebude na škodu, dozvědět se něco víc. Tedy:

  • asi u 25 - 30 % osob s akutní infekcí se objeví žluté zabarvení kůže a bělma,
  • asi 80 % osob s céčkem nemá schopnost virus z těla vyloučit, u nich pak vzniká chronická forma žloutenky,
  • zákeřnost je právě v tom, že nemusíte mít vůbec žádné příznaky, můžete se cítit zcela zdrávi;
  • nebezpečí je v tom, že k lékaři vás přivedou až příznaky pokročilého onemocnění;
  • nejčastějším a často jediným příznakem je kolísavé zvýšení jaterních testů - v té době už v játrech probíhá zánět
  • u někoho může i po několika desítkách let vést pouze k mírnému jaternímu postižení, u někoho se už rozvine jaterní cirhóza.

 

A co Vás tedy čeká, pokud se rozhodnete nechat se otestovat na céčko?

 

Především odběr krve, aby se zjistila hladina žlutého barviva a jaterních testů (viz výše), z krve se také určí obsah aktivních virů, pokud testy vyjdou pozitivně, čeká vás nejspíš jaterní biopsie.

 

Jaterní biopsie - tu už většina z vás možná zná na vlastní kůži a pro ty, kteří ještě neměli tu čest je zde vysvětlení, o co vlastně jde. Do nemocnice vás přijmou těsně před výkonem, místo vpichu (v pravém podžebří) se znecitliví a větší stříkačkou (než na jakou jste obvykle zvyklí) se přes jehlu provede nasátím odběr jaterní tkáně. Výkon je většinou nebolestivý a trvá zhruba jako klasický odběr krve za žíly. Pokud jste v dobrém stavu a rána nekrvácí, budete propuštěni domů druhý den. Vyšetření je trochu nepříjemné (co bych vám lhala....), ale dá se přežít. Je nezbytné pro určení stavu vašich jater a rozhodnutí o léčbě.

 

Léčba* spočívá v potlačení příznaků onemocnění a zamezení dalšího poškozování jaterních buněk a urychlení regenerace (obnovy). V případě akutní žloutenky C se podává interferon v injekční formě, aplikuje se většinou do svalu na rameni, v některých případech lze lék podávat i pod kůži, nebo do žíly. Chronické formy se také léčí interferonem, léčba připomíná podávání inzulínu u lidí s cukrovkou. Léčba trvá zhruba rok a je možné ji doplnit o vitaminy a ribavirin, podávaný v kapslích. Léčit interferonem lze pouze v případě abstinence od drog i alkoholu.

 

Před samotným podáváním interferonu je třeba upozornit na řadu nepříjemných příznaků, provázejících začátky léčby (neděste se, každý reaguje na léčbu trochu jinak, někdo si jich ani nevšimne a jiný si to opravdu nepříjemně prožívá), patří mezi ně bolesti hlavy, kloubů, svalů, zvýšená teplota apod. Tyto příznaky se dají zmírnit paralenem. V průběhu léčby se mohou objevit další: zmatenost, deprese, závratě, sucho v ústech, změny chuti, ale třeba i padání vlasů. Nežádoucí příznaky se musí vždy ohlásit lékaři a ten může navrhnout další doplňující léčbu, nebo odborného lékaře. Během léčby se provádějí kontrolní odběry krve, které určují její délku. Během podávání interferonu se drží dieta a měl by se dodržovat klidový režim.

Při léčbě chronických žloutenek B je interferon účinný ve 40 %, kdy dochází k poklesu aktivity onemocnění a vymizení viru z krve.

V případě chronické žloutenky typu C je účinnost 10 - 20 %, a to podle typu viru. Léčba může být doplněna o ribavirin, a tím se může zvýšit procento vyléčených na 50 %.

Je to hodně, nebo málo? Aspoň že je šance. Ne?

Očkovací látka proti viru žloutenky C není dosud dostupná a v nejbližších letech ji nelze očekávat. Jedinou spolehlivou prevencí je vyvarovat se možných rizik přenosu.

 

(* Důležité je vědět, že léčba je ryze individuální záležitost, která se pacient od pacienta a nemocnice od nemocnice může trochu lišit.)

 

Jaterní testy vám může nabrat na požádání obvodní lékař, nebo s doporučením od něj se můžete vydat do specializované jaterní poradny. Pokud jste z Prahy, doporučení vám může vydat Káčko, nebo nově teréňáci. Pak už je jenom na vás dorazit do Motola, na Infekční centrum pro drogově závislé, nebo, nejste-li pražští, kamkoliv u vás. Tam se o vás postarají. Bylo by fajn, kdyby jste s sebou měli alespoň nějaký doklad, jako je občanka, nebo kartičku pojišťovny.

 

Kateřina Černohorská

Terénní programy o.s. SANANIM

Komentáře

 

14.09.2017 10:07 | meadc

ray-ban eyeglasses

myhermes parcel shop

Nike KD 8

baseball jerseys

coach outlet online

michael kors

puma suede outlet

kate spade outlet

gel kayano

coach outlet online

ray ban outlet

michael kors watches

coach tennis shoes

Nike Air Max

puma sneakers

ray ban sunglasses

hermes belt

birkenstock sandals

Salomon Speedcross Shoes

ua shoes

Nike Air Max 90

oakley holbrook.

louis vuitton us

prada outlet sale

coach australia

kate spade handbags

Nike Zoom

Nike Boots

Black Friday Sales

Nike Free Run

puma outlet online

puma suede

birkenstock

michael kors outlet bags

Air Jordan Femme

Watches

prada sunglasses

yeezy boots 350

birkenstock uk

kate spade handbags

Air Max 95

Nike Air Max 2017

Nike Schuhe Herren

Nike Hyperdunk Shoes

kate spade outlet

burberry outlet online

kate spade outlet bags

canada goose sale

pandora charms

seiko watches

Nike Air Jordan Homme

polo outlet online

puma sneakers outlet

Nike Air Max

michael kors

burberry purse

pandora uk

ralph lauren polo

louis vuitton bags

michael kors

kate spade outlet online

rayban prescription sunglasses

Adidas Outlet

Air Max 90 Femme

casio watches

michael kors

official coach outlet site

Nike Free Run

Nike Air Max Chase

canada goose outlet

top sunglasses

kate spade outlet online

sunglasses

hermes outlet

coach outlet

ray ban sunglasses

coach outlet online

kate spade purses

Kate Spade - Online Sale

sunglasses hut

oakley sunglasses

coachs outlet

sunglasses sm

oakley outlet

prada handbags

Obat Kuat Sex

nike free shoes

Green Cleaned

Michael Kors Handbags Outlet Sale

timberland boots

puma outlet

salomon sneakers

louis vuitton outlet online

chrome store

pandora sale

Nike Jordans

birkenstock gizeh

balenciaga outlet

hot dor

Longchamp tote

Oakley Sunglasses

pandora sale

kate spade outlet

burberry scarf

coach outlet store

pandora charms sale clearance

Jordan Fusion Femme

louis vuitton outlet

Wine

Nike Free Run

skechers shoes

prada outlet

Dreamland Jewelry - Official

outlet sale

michael kors outlet online

hermes bag

prada online

ray ban outlet

Nike Air Max 90 pas cher france

Nike Air Jordan Enfants

michael kors

timberland boots

Lisinopril 10mg Us

louis vuitton outlet online

michael kors outlet

sunglasses

michael kors outlet

kate spade

birkenstock sandals

birkenstock canada

black friday

pandora jewelry

chrome store

official michael kors

louis vuitton

baseball jerseys

fun games for kids

michael kors purses

nike running shoes

Coach Handbags

Nike Free

pandora necklaces

black friday

Prada Sunglasses - Official

ray ban wayfarer

chrome store

Air Max 180

kate spade australia

ray ban shop

ray-ban sunglasses

louis vuitton outlet

pandora charms

payless shoes

Air Max 90

Nike Free

coach outlet online

Chanel Outlet

Nike Air Max 90

Nike Air Max 2017

citizen watches

school bags on sale

Nike Shox R3

nike shox

puma outlet

prada outlet online

yeezy shoes

birkenstock sandals

coach handbags sale

Promise Rings - Official

Nike Air Max Couple

Dreamland Jewelry - Official

sunglasses outlet

michael kors uk online

kate spade bags

ray-ban glasses

pandora uk

Air Jordan 11 Femme

yeezy boost 350

Wave Prophecy 2 Shoes

louboutin shoes

burberry australia

Nike Air Jordan Enfants

ray ban online

Nike Air Max

Sunglasses outlet sale

Nike Air Max

snow boots uk

Prada Bags

michael kors outlet

school bags online

Air Max Enfants

ray ban sale

mcm outlet online

timberland shoes

Air Max 1 Homme

michael kors

coach carter

Add Your Link Free

pandora rings

Nike Air Force 1 Homme

Burberry Australia

pandora uk

burberry scarf

michael kors outlet online

Oakley Sunglasses

Nike Air Max 2017

burberry outlet sale

Brighton Jewelry - Official

Longchamp outlet

north face sale

michael kors outlet

Oakley Sunglasses

prada outlet woodbury

Nike Air Jordan

kate spade outlet

clb shoes sale

birkenstock

ray ban erika

Premier Jewelry. - Official

school bags online sale

kate spade outlet

black friday shopping

moncler jacket

burberry australia

michael kors outlet

canada goose sale online

Nike Air Max 90 Mes

Nike Air Max Enfant

handbags online sale

michael kors outlet

burberry bags sale

burberry outlet

rolex watch

michael kors bags

trazodone100mg

under armour outlet

ray ban polarized sunglasses

sunglasses store

kanye west shoes

michael kors outlet

ray-ban aviator

kate spade bags

chanel bag

shop mlb

prada outlet online

Prada Shoes - Official

coach factory outlet

louis vuitton

ray ban shop

pandoracharms

Zales Jewelry

michael kors

pandora uk

oakley frogskins sunglasses

michael kors

ray ban outlet

under armour stock

hermes outlet

Wedding Rings- Official

burberry bags outlet

puma sneakers online

pandora jewelry

birkenstock outlet

Abercrombie Fitch

Jordan Flight 45 Femme

business blog

coach outlet

michael kors outlet

rayban prescription glasses

kate spade italy

Celine Outlet Sale

louis vuitton purse

michael kors bags

birkenstock sandals

basketball jerseys

evbid

coach outlet

omega watches

Nike Blazer Femmes

Air Max 180

the beat

oakley sunglasses

payless shoes online

birkenstock sandals

puma sneakers

gucci watches

chrome store canada

birkenstock outlet

ralph lauren sale

spendless shoes

prada purses

prada wallet men

Nike Air Jordan Enfants

mk outlet online

ray ban justin

ray ban sunglasses

Prada Sunglasses - Official

Cartier Watches

Kay Jewelers - Official

timberland boots

Online Oyun

poly sunglasses

discount oakley sunglasses

Prada bags

football jerseys

tiffany co

burberry outlet sale

Michael Kors Outlet

ray ban frames

Diamond Rings - Official

abercrombie canada

under armour shoes

Prada Outlet

Wholesale Outlet Sale

Nike Air Max 2017

coach outlet us

Nike Free 3.0

timberland australia

kate spade outlet

nbastore

payless shoes

snow boots

nike huarache shoes

puma oulet sale

Adamson

Jewelry Armoire - Official

pandora rings

payless shoes

prada sale

ugg uk

puma australia

diesel watches

michael kors outlet

Nike Air Jordan enfants

pandora jewelry sale

80's Fashion

tracking ups

Doxycycline

Nike Air Jordan Enfants

louisvuitton outlet

Air Jordan 10

timberland outlet

Nike Air Max Femme

pandora uk

Nike Dunk SB Low

michael kors watches

breitling watches

Pharmacy Discount Network

ray ban uk

prada us

nike outlet shoes

mcm australia

louis vuitton bags

nike jordan shoes

burberry outlet canada

louis vuitton outlet online

nike running

Kruz-graphix

coach usa online

ugg uk

yeezy boost 350 shoes

Brighton Jewelry - Official

Premier Jewelry - Official

louis vuitton australia

Jewelry Armoire - Official

payless near me

articles

pandora charms sale

ray ban sunglasses

canada goose outlet

Air Jordan Retro 3

michael kors outlet online

prada outlet bags

michael kors outlet online

puma outlet

kate spade

Rolex Watch

sunglasses

michael kors

?m th?c

kate spade outlet

official kate spade website

prada outlet online

pandora charms uk

school bags

nike jordan shoes

rayban sunglasses

coach outlet online

Nike Air Max 2017

Nike Air Jordan Enfants

Nike Air Force

nike air max 95

Air Max Enfants

pandora rings

yeezy shoes

michele watch

michael kors

Air Jordan Enfant

birkenstock outlet

fake sunglasses

yeezy boost 350 shoes

official chrome hearts

pandora charms

Engagement Rings - Official

Nike Air Max Enfant

payless shoes sale

Air Max 180 Homme

Air Max 180

ray ban clubmaster sunglasses

coach australia

tiffany co

ugg outlet

Coach Sunglasses Outlet

swatch watch

michael kors australia official

burberry outlet

wayfarer sunglasses

puma sneakers sale

football jerseys

moncler outlet

mens sunglasses

backlink

hermes belt

official michael kors

Nike Free

puma shoes

burberry outlet

prada outlet online

ray ban sunglasses

burberry outlet

michael kors shoes

pandora charms

Lifestyle

nike shoes

Jared Jewelry - Official

Hugo Boss Store

michael kors outlet

michael kors outlet

pandora jewelry uk

Ray Ban sunglasses

Burberry Shirt - Official

Nike Air Max 1

louis vuitton outlet

hermes bag

coach outlet online

piumini moncler replica

ray ban sunglasses sale

Nike Schuhe Damen

moncler outlet

celine outlet online

nike shox

kate spade

black friday deals

burberry outlet online

Pandora Bracelet - Official

The Retail Compliance Association

kate spade outlet store

Nike Air Max

ray-Ban sunglasses

coach watches

Nike Air Jordan

Wave Prophecy 2 Shoes

michael kors outlet online

prada online

louis vuitton outlet online

ugg boots

kate spade outlet

Nike Air Jordan Enfants

boulder shoes sew repair

birkenstock

michael kors outlet online

Air Jordan Homme

ray ban wayfarer sunglasses

michael kors bags

nike store

ray ban sunglasses outlet

michael kors outlet

Nike Air Max 1

pandora deutschland

coach outlet online sale

ugg boots

moncler sale

pandora.com

michael kors

Nike Air Max 180

pandora rings

Prada Shoes - Official

under armour

puma shoes

Nike Free

ugg boots

pandora rings

michael kors us

shoes sale

Air Jordan Fly 23

coach factory outlet

kate spade outlet

BURBERRYburberry australia

michael kors outlet online

coach factory outlet

coach sale

michael kors outlet online

yeezy boost 350 white

pandora bracelets charms

michael kors handbags

ray ban outlet

michael kors outlet

Air Max 90 Femme

prada outlet online

pandora uk

Jared Jewelry - Official

softball jerseys

michael kors outlet

moncler us

puma outlet

payless shoes

basketball jerseys

fulam shoes

nflshop com

Hermes Outlet

spades uk

michael kors online

kate spade wallet outlet

coach bags

balenciaga outlet

Jimmy Choo Shoes

hockey jerseys

michael kors outlet online

pandora rings uk

homepage keywords

pandora australia

louis vuitton outlet

me adc9.14
20.04.2017 08:36 | lzm

pandora jewelry

coach factory

kate spade handbags

Burberry outlet online

coach outlet

Nike Jordans

yeezy boost 350

michael kors purses

pandora necklace charms

ralph lauren

pandora rings sale

burberry australia

abercrombie outlet

Prada Factory Outlet

nike outlet

coach outlet online

prada us

michael kors outlet

nike shox shoes

moncler outlet

oakley outlet

coach outlet

salomon hiking shoes

ray ban sunglasses

Coach Sunglasses Outlet

kate spade

huarache nike

michael kors uk

ray-ban sunglasses

michael kors

huaraches

pandora charms black friday

abercrombie outlet

michael kors outlet

kate spade bags outlet

cheap coach purse

pandora rings

michael kors outlet

longchamp outlet

pandora rings

michael kors outlet

Kate Spade Australia

nfl jerseys

prada outlet online

pandora charms

kate spade bags

michael kors purses on sale

pandora rings

Hugo Boss Outlet

Nike Air Jordan

burberry outlet

kate spade outlet

Ralph Lauren Polo

michael kors wallet

paul smith sale

hockey jerseys

ray ban prescription glasses

prada sunglasses

louis vuitton outlet

flash sunglasses

michael kors outlet

pandora bracelet

basketball jerseys

abercrombie outlet

official prada site

michael kors outlet online

pandora charms

michael kors outlet

prada outlet

pandora rings

timberland uk

mlb.com

coach bag

burberry scarfs

nike basketball shoes

pandora australia

coach outlet

burberry online

canada goose jacket

landinggear

prada outlet

oakley frogskins

prada outlet

canada goose sale

coach outlet store

yeezy boost 350

Coach Outlet

burberry outlet

pandora charms sale

pandora necklaces

salomon shoes

michael kors bags

Hugo Boss Online

coach outlet

air jordan shoes

coach outlet online

michael kors outlet

nike store

hermes bag

pandora bracelet

polo outlet online

kate spade

Nike Hyperdunk 2015

moncler jacket mens

Adidas Yeezy Boost 350

china factory sale

Coach outlet online

pandora uk

pandora charms

michael kors outlet bags

beats by dre

michael kors us

prada handbags

coach outlet

michael kors outlet

Michael Kors Outlet

michael kors totes

Nike Hyperdunk Shoes

nike id

michael kors outlet online

coach bags

coach factory outlet

cheap ray ban sunglasses

rayban aviator

chanel bag

jimmy choo australia

prada bag

ray ban outlet

michael kors outlet online

authentic prada outlet online

prada handbags

sunglasses hut

china wholesale

pandora uk

piumini moncler replica

michael kors outlet

prada outlet online

moncler jacket

michael kors outlet

michael kors australia

louis vuitton outlet

michael kors outlet

kate spade bags

moncler coats

baseball jerseys

sunglasses sm

coach australia

Hyperdunk 2016

louis vuitton australia

coach outlet

michael kors black friday

football jerseys

Mizuno Running Shoes

Longchamp Outlet

coach handbags

ray-ban sunglasses

mlb shop

pandora rings

ray ban sunglasses

moncler outlet

moncler sale

nike air huarache

michael kors purses outlet

burberry scarf

michael kors online

coach sunglasses for women

Nike KD 8

tiffany and co

pandora jewelry

michael kors outlet

moncler uk

michael kors

michael kors outlet

pandora princess ring

michael kors italy

kate spade black friday

coach carter

coach diaper bag

abercrombie and fitch

Jordan Retro

official prada site

nike shox

sunglasses outlet

adidas australia

Canada Goose Outlet

coach outlet online

kate spade outlet

yeezy boost 350

air jordan retro

mens sunglasses

17.02.2017 02:59 | xukaimin
2017.2.17xukaimin

coach outlet store online clearances

fitflop sale

broncos jerseys

cheap nfl jerseys

tory burch sale

seahawks jerseys

oakley outlet

adidas nmd r1

gucci handbags

coach outlet store online

air max 2016

louis vuitton handbags

timberland pro boots

michael kors handbags

michael kors outlet online

jordan shoes

louis vuitton purses

reebok sneakers

louis vuitton outlet

air max uk

nike air max 90

oakley vault

ray ban sunglasses

ray ban sunglasses outlet

oakley vault

gucci bags

nike huarache women

abercrombie kids

louis vuitton outlet stores

pandora rings

replica rolex watches

caterpillar work boots

coach outlet

louis vuitton outlet online

the north face jackets

ralph lauren polo outlet

mavericks jerseys

air jordan

ferragamo outlet

polo shirts

coach outlet store online

michael kors

abercrombie outlet

birkenstock shoes

louis vuitton outlet

cheap jordan shoes

timberland boots

hilfiger jeans

longchamp bags

cheap snapback hat

adidas zx 750

true religion outlet

adidas originals zx flux

converse sneakers

louis vuitton handbags

chaussures le coq sportif

coach factory outlet

prada handbags

christian louboutin sale

adidas stan smith

michael kors handbags

michael kors outlet

christian louboutin heels

coach outlet store online

toms shoes for women

prada bags

adidas yeezy

coach handbags

ray ban glasses

gucci outlet

coach outlet online

replica rolex

coach factory outlet

louboutin outlet

cheap oakley sunglasses

oakley sunglasses outlet

louboutin sale

beats headphones

omega speedmaster

michael kors purses

cheap jordans

ray ban pas cher

ralph lauren outlet

montblanc pens

louis vuitton purses

ralph lauren kids

kate spade outlet

celine outlet

patriots jerseys

coach outlet store online

hollister outlet

2017.2.17xukaimin

17.02.2017 02:59 | xukaimin
2017.2.17xukaimin

coach outlet store online clearances

fitflop sale

broncos jerseys

cheap nfl jerseys

tory burch sale

seahawks jerseys

oakley outlet

adidas nmd r1

gucci handbags

coach outlet store online

air max 2016

louis vuitton handbags

timberland pro boots

michael kors handbags

michael kors outlet online

jordan shoes

louis vuitton purses

reebok sneakers

louis vuitton outlet

air max uk

nike air max 90

oakley vault

ray ban sunglasses

ray ban sunglasses outlet

oakley vault

gucci bags

nike huarache women

abercrombie kids

louis vuitton outlet stores

pandora rings

replica rolex watches

caterpillar work boots

coach outlet

louis vuitton outlet online

the north face jackets

ralph lauren polo outlet

mavericks jerseys

air jordan

ferragamo outlet

polo shirts

coach outlet store online

michael kors

abercrombie outlet

birkenstock shoes

louis vuitton outlet

cheap jordan shoes

timberland boots

hilfiger jeans

longchamp bags

cheap snapback hat

adidas zx 750

true religion outlet

adidas originals zx flux

converse sneakers

louis vuitton handbags

chaussures le coq sportif

coach factory outlet

prada handbags

christian louboutin sale

adidas stan smith

michael kors handbags

michael kors outlet

christian louboutin heels

coach outlet store online

toms shoes for women

prada bags

adidas yeezy

coach handbags

ray ban glasses

gucci outlet

coach outlet online

replica rolex

coach factory outlet

louboutin outlet

cheap oakley sunglasses

oakley sunglasses outlet

louboutin sale

beats headphones

omega speedmaster

michael kors purses

cheap jordans

ray ban pas cher

ralph lauren outlet

montblanc pens

louis vuitton purses

ralph lauren kids

kate spade outlet

celine outlet

patriots jerseys

coach outlet store online

hollister outlet

2017.2.17xukaimin


Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí